FANSHOP

Dukla míří do Hradce Králové

23. 10. 2014 | Redakce

Dukla míří do Hradce Králové

V rámci 12. kola SYNOT ligy zajíždí Dukla na východ Čech, kde se utká s posledním celkem tabulky Hradcem Králové.

Hradec se nachází na nelichotivé 16. příčce ligové tabulky se ziskem šesti bodů a skóre 6:20. Hradec za 11 odehraných kol zaznamenal jednu výhru, tři remízy a sedm proher. V posledním zápase se východočeský tým utkal s druhým nováčkem SYNOT ligy. Hradecké mužstvo přivítalo České Budějovice a byli to opět hradečtí fanoušci, kteří odcházeli ze zápasu se skloněnou hlavou. Prohra 2:3 znamenala i konec pro Luboše Prokopce, mladý trenér ještě zhodnotil porážku pro oficiální web SYNOT ligy: "Nebude se mi to hodnotit lehce. Porážka je pro nás krutá, byli jsme herně lepší, kvalitnější v kombinaci. Jenže jsme dostali dvě strašně laciné branky. A když jsme snížili, vzápětí jsme inkasovali třetí branku. Pak jsme měli sedmnáct minut na srovnání, ale nepodařilo se. Pro nás je porážka velký problém."

Právě změna trenéra je nejaktuálnější a nejzásadnější událostí v celku našeho sobotního soupeře. Nově vede Hradec Králové netradičně trenérský triumvirát v podobě Bohuslav Pilný, Robert Barborík a trenérský nestor Ladislav Škorpil. Funkci hlavního trenéra ale převezme bývalý ligový hráč Bohuslav Pilný. 

Mezi hráče, kteří zatím nastoupili do všech ligových zápasů, patří Juraj Križko, Tomáš Holeš a Pavel Dvořák. Dále patří mezi hráče, kteří odehráli většinu zápasů v SYNOT lize, Petr Mareš, Matěj Kotiš, Emir Halilovič či David Štípek. Kapitánem Hradce je velezkušený ligový obránce Adrian Rolko.

A co říká na východočeského soupeře trenér Luboš Kozel? "Bude to těžké, protože proti nám stojí soupeř, kterému se v poslední době nedařilo. Výměna trenéra dá určitý impuls v kabině a zmobilizování sil. Samozřejmě my nemáme v kapse tři body, které jsme si přáli mít po utkání s Příbramí, takže o to víc je budeme chtít získat v Hradci," uvedl lodivod Dukly.

Poslední utkání soupeře:
FC Hradec Králové - SK Dynamo České Budějovice 2.3 (0:2)
Branky: 63. A. Čermák, 73. Dvořák - 21. a 64. Michal Škoda, 30. Hora.  Rozhodčí: Kovařík - J. Paták, Dobrovolný.  ŽK: Križko, Kuciak, Vaněček - Herzán, Kladrubský, Hora, Linhart.  ČK: 89. Križko.  Diváci: 2555.
Hradec: Kuciak - Holeš, Chleboun (62. Vaněček), Plašil, P. Mareš (46. Černý) - Križko, A. Čermák - Štípek, Kulič (71. Shejbal), Halilovič - P. Dvořák.
Č. Budějovice: Křížek - P. Novák, Lengyel, Podstavek, Hanzlík - Herzán (86. Kalod), Kladrubský - Klesa, Benát (79: Brunclík), Hora (90. Linhart) - Michal Škoda.


Poslední vzájemné utkání:
FC Hradec Králové – FK Dukla Praha 0:3 (0:0)
Branky: 65. Borek, 75. Přeučil, 82. Pospěch. Rozhodčí: Jech – Filípek, Vlasjuk. Diváci: 3490.
Hradec: Koubek – Plašil (68. Hadaščok), Hájek, Fukal, Poděbradský – Štěpán (74. Strnad), Šisler, Hochmeister, Harba – Kulič (58. Klapka), Uškovič.
Dukla: Rada – Romera, Štetina, Vorel, Vrzal – Malý (78. Kalouda), Gedeon, Borek – Hašek (70. Přeučil), Pospěch, Albiach Roger (84. Engelmann). 

 

Fotogalerie


Partneři klubu