FANSHOP

S hráči A týmu jsme završili cyklus Celá Dukla čte (a píše)

18. 10. 2014 | Redakce

S  hráči A týmu jsme završili cyklus Celá Dukla čte (a píše)

15.října se naposled rozsvítila lampa na tribuně Julisky, kde se po celý rok odehrávala výjimečná setkání. Měsíc co měsíc četli a vyprávěli vzácní hosté fotbalistům jednotlivých ročníků Dukly - od šesti do dvaceti jedna let. A nejenom to. Sami fotbalisté pak četli své vlastní texty, které napsali ve spolupráci se spisovatelkou a autorkou projektu Zuzanou Maléřovou.

Závěrečné setkání bylo věnováno A týmu. Hosty byly legendy českého divadla a filmu - herečka Libuše Švormová a herec a režisér Jan Kačer. Spolu s nimi četl hráčům a dalším divákům prezident klubu Ing. Petr Paukner. Všichni hosté také zavzpomínali na své otce neboť podtitulem tohoto setkání bylo otcové a synové, v dobrém i zlém.

Zazněly texty ze světové literatury -  Cormac Mc Carthy-Cesta, Christopher Mc Dougall- Zrozeni k běhu a poslední kapitolou jsme se rozloučili i s Exupéryho Malým princem, který se vrátil na svou hvězdu. Exupéry si v dovětku knihy přál, abychom ho nenechali smutným a napsali mu, kdyby  se malý princ vrátil. Autorka pak symbolicky naplnila jeho přání, když vyzvala  zástupce mládežnických týmů od těch nejmenších až po juniorku, aby přečetli své texty. A jaké bylo překvapení všech, když pak povstali i hráči A týmu a přečetli své zážitky a vzpomínky. Krásně napsané, důstojně interpretované. Po tomto finále se Zuzana Maléřová rozloučila s tribunou závěrečnou kapitolou ze své knihy Proč kluci milují fotbal. 

"Jak zajímavé byly ty drobné příběhy, které jsme od chlapců vyslechli! Spojovaly fotbal s jejich osobním životem a já si uvědomila, kolik jim už připravil nástrah: nemoci, zranění, ztráty blízkých, první zklamání. A dospělí hráči, jak upřímně popsali svoje zápasy na hřišti i mimo něj. Že je dnešní mládí zhrublé a cynické? Tihle na Dukle nebyli. Byli ve své čistotě skvělí!"
herečka Libuše Švormová

"Já jsem navzdory tomu, jak vypadám vážně, velký příznivec sportu. A byl jsem okouzlen pozváním, kterého se mi dostalo. Přišel jsem na stadion, který má jeden z nejkrásnějších výhledů snad z celé Evropy. V té prosklené místnosti na vrcholku tribuny jsem zažil úžasné odpoledne. Hráči od žáků, přes dorost až po celý A tým se se zaujetím účastnili programu, který byl pro ně připraven. Ale to bych ještě pochopil. Ale že napsali vlastní zážitky, se kterými se nám svěřili, že jediný z těch zážitků nebyl banální a dokonce byly literárně zajímavé, to mě ohromilo. Oni plně svými osobnostmi vytvořili ten podvečer a já zažil něco, co bych doporučil všem klubům. Budu se těšit na další setkání. "
herec, režisér Jan Kačer

Na základě pořadů na tribuně vydává v měsíci listopadu FK Dukla Praha naprosto unikátní, výpravný nástěnný kalendář, celobarevný, tisk na křídě, 34 stran,  mapuje celoroční pořad Celá Dukla čte (a píše),  fotografické reportáže ze čtení jednotlivých ročníků, téměř 90 autorských textů hráčů a hráček Dukly od 7 do 21 let a hráčů A týmu, ohlasy předních uměleckých osobností, které se pravidelných setkání na tribuně Julisky účastnily, fotografie všech týmů Dukly Praha.

Křest se uskuteční  v úterý 2. prosince 2014 v 17:00 v Divadle Ypsilon. 

Fotogalerie


Partneři klubu