FANSHOP

Hráči prvního týmu navštívili cyklistický závod, Prevencí proti nehodám

7. 10. 2014 | Redakce

Hráči prvního týmu navštívili cyklistický závod, Prevencí proti nehodám

13. ročník cyklistického závodu, Prevencí proti nehodám, pořádaný pod záštitou primátora hlavního města Prahy RNDr. Tomáše Hudečka, Ph.D. a pod patronátem Městské policie Praha, proběhl o víkendu 4. a 5. října v Praze Dolních Počernicích.

Závod měl tradičně dvě části, praktickou a teoretickou. Cyklisté mohli získat body při rychlostních závodech na kolech, při správném průjezdu křižovatkou, jízdách zručnosti a při dopravních testech, které dětem připravila Městská Policie Praha, protože kromě sportovních výsledků bylo smyslem závodu naučit děti chovat se bezpečně v rámci silničního provozu, jako cyklista i chodec. 

Letošní závod odstartoval zástupce z MŠMT, pan Martin Kafka. Příjemným zpestřením byla pro děti autogramiáda s fotbalisty Dukly Praha. Marek Hlinka, Róbert Kovaľ a Jan Juroška odstartovali odpoledne rychlostní závod a trať si také sami vyzkoušeli. Kola a jejich servis pomohl zajistit triatlonista Tomáš Slavata. 

Róbert Kovaľ a Jan Juroška při autogramiádě.

Do Prahy přijeli závodníci a závodnice ze třiceti dětských domovů.  Ve třech věkových kategoriích, 1999 - 2000, 2001 - 2002, 2003 a mladší, závodili chlapci i dívky z dětských domovů:  

Býchory, Čeladná, Česká Kamenice, Dlažkovice, Dolní Lánov, Dolní Počernice, Dubá Deštná, Hora Svaté Kateřiny, Horní Slavkov, Karviná, Kašperské Hory, Klánovice, Krompach, Ledce, Lipová u Šluknova, Mariánské Lázně, Maštov, Mikulov, Nepomuk, Nová Ves u Chotěboře, Nymburk, Ostrava Vizina, Plzeň, Pyšely, Sedlec, Tachov, Tuchlov, Ústí nad Labem, Vysoká Pec, Žíchovec

13. ročník Prevencí proti nehodám vyhrál tým z dětského domova z Čeladné, druzí skončili závodníci z Dolního Lánova a třetí místo obsadil tým z Horního Slavkova. První tři dětské domovy se umístily stejně jako minulý rok. Dárky a ceny, ale byli připraveny pro všechny a závodníkům je předali policisté z odboru prevencí Městské policie Hlavního města Prahy. 

Vítězové závodu z dětského domova z Čeladné.


Prohlédnout fotogalerii

 

Fotogalerie


Partneři klubu