FANSHOP

Dukla zahájí 10. kolo SYNOT ligy v Jablonci

1. 10. 2014 | Redakce

Dukla zahájí 10. kolo SYNOT ligy v Jablonci

Po vítězství nad Jihlavou čeká Duklu předehrávka 10. kola na severu Čech. Utkání s třetím celkem tabulky je na programu od 20:15 a zápas bude vysílat televizní stanice Slovak Sport.

Jablonec, kterému se po letním přestupovém období a velkých změnách v kádru poněkud nadsazeně přezdívá "Galacticos," se nachází na třetím místě ligové tabulky. Na svém kontě má 17 bodů za pět výher, dvě remízy a dvě prohry. Skóre severočechů je 14:8.  V 9. kolem zavítali Jablonečtí do Hradce Králové, na půdě nováčka zvítězilo mužstvo Jaroslava Šilhavého 2:0, když se o obě branky postaral Martin Pospíšil. Trenér Šilhavý zhodnotil zápas pro oficiální web SYNOT ligy následovně. "Na půdě ambiciózního Hradce se nám podařilo nahradit minulou ztrátu z domácího prostředí. Věděli jsme, že Hradec má kvalitní tým, herní kvalitu a doma si vytváří hodně šancí. Jsem rád, že dnes tomu tak nebylo. Ve druhé půli měli sice domácí optickou převahu, ale do šancí jsme je nepouštěli. Hradec se snažil zkorigovat výsledek, ale my jsme vedení udrželi a zaslouženě získali tři body," uvedl zkušený lodivod.

Jablonecký kádr prošel v letním období velkou přestavbou. Na Střelnici přišlo několik zajímavých jmen. Brankář Hrubý ze Znojma, José Romera z Dukly, Luděk Pernica z Brna, Martin Pospíšil ze Sigmy Olomouc, Tomáš Jun z Austrie Vídeň a asi nejzásadnějším jménem, které se na Střelnici objevilo je Tomáš Hübschman ze Šachťaru Doněck. Naopak kádr severočechů opustilo několik hráčů - Tomáš Jablonský (Slovan Bratislava), Lukáš Třešňák, Pavel Eliáš, Tomáš Okleštěk (Znojmo) či Jan Pázler (Znojmo).

Mezi nejvytěžovanější hráče v kádru "zelených" patří Martin Pospíšil, Vlastimil Hrubý, Luděk Pernica, Filip Novák, José Romera a Daniel Silva Rossi, tito všichni nechyběli v dosavadních zápasech SYNOT ligy ani jednu minutu a patří mezi opory mužstva. 

Trenér Luboš Kozel na adresu Jablonce uvedl: "Jablonec prošel v létě podobně jako naše mužstvo velkou obměnou kádru, ale s tím rozdílem, že přivedl samé hotové hráče. Jde tedy o zkušené mužstvo, jehož výsledky jsou v poslední době vyrovnané. Zlepšili defenzivní fázi, dopředu jsou velmi nebezpeční a mají velmi dobře rychlostně vybavené hráče. Čeká nás těžké utkání, které musíme odehrát s poctivou defenzivou a pokud budeme nebezpeční směrem dopředu, jako se nám to dařilo s Jihlavou, je šance na úspěch."

V posledním vzájemném utkání Dukla v Jablonci zvítězila 4:1. Zopakuje výhru i v pátek? Přijďte podpořit naše mužstvo na sever Čech. Zápas začíná ve 20:15.

Poslední vzájemné utkání:
FK Baumit Jablonec - Dukla Praha 1:4 (1:2)
Branky: 22. T. Jablonský - 29. z pen. a 69. Berger, 1. Mareš, 90.+3 Pospěch. Rozhodčí: M. Paták - Pospíšil, Mokrusch. ŽK: Vrzal, Loučka - Mareš, Romera, Rada. Diváci: 2058. Sestavy:

FK Baumit Jablonec: Valeš - Eliáš, J. Štochl, Beneš, Vrzal (46. Čížek) - Kopic, Loučka, Novák, T. Jablonský (78. Doležal) - Třešňák, Fantiš (46. M. Hubník).
FK Dukla Praha: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Hlinka, Koval (85. Ouedraogo), J. Marek (63. Pospěch), Marek Hanousek - Mareš (88. Engelmann), Berger. 


Poslední utkání soupeře:
FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec 0:2 (0:0)
Branky: 53. a 65. M. Pospíšil. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Vaňkát. ŽK: Rossi, Romera.  Diváci: 2 746.

FC Hradec Králové: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Plašil, P. Čermák - Križko (68. A. Čermák), Kotiš - Štípek (82. Šultes), Halilovič, Malinský - Shejbal (58. P. Dvořák).
FK Baumit Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Rossi, Hübschman - Kopic (80. Moulis), M. Pospíšil, Mingazov (62. Crnkič) - Martin Doležal I. (89. Jun).


 

Fotogalerie


Partneři klubu