FANSHOP

Premiéra dokumentárního filmu Hrdý na svůj klub je za dveřmi

15. 9. 2014 | Redakce

Premiéra dokumentárního filmu Hrdý na svůj klub je za dveřmi

První střihový archivní dokument o fotbalovém klubu v České republice spatří světlo světa už ve čtvrtek 18. září 2014 na stadionu Juliska ve speciálně postaveném letním kině. Těšit se můžete na průřez celou historií klubu Dukla Praha až po jeho současnost. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal.

Generálním partnerem filmu se stala MČ Prahy 6. „Od února roku 2013 má Praha 6 uzavřené memorandum o spolupráci s FK Dukla Praha. Toto je příklad konkrétní spolupráce, kdy dokumentární film Hrdý na svůj klub a jeho propagaci Praha 6 podpořila  částkou 150 tisíc korun. V české fotbalové historii snad neexistuje klub, který by měl tak velké fotbalové úspěchy jako je Dukla Praha a stojí za pozornost také radnice Prahy 6. Zároveň jsme připraveni hledat další možné cesty vzájemné spolupráce,“ řekl Štěpán Stupčuk, místostarosta Prahy 6.

Zleva místostarosta Prahy 6 JUDr. Štěpán Stupčuk a legenda Dukly Praha Milan Luhový.

Proč vůbec samotný dokument vznikl? Na tuto otázku odpověděl režisér filmu Luděk Svoboda: „Prvotním popudem bylo zaznamenat dosud žijící legendy, dokud mezi námi jsou. Uchovat pro současného, ale i budoucího diváka prostřednictvím audio-vizuálního záznamu, jací tito hráči vůbec byli.“

„Snažili jsme se zaznamenat co nejvíce legend, hráčů a funkcionářů, celkem kolem 50 lidí, kteří nám podali svůj úhel pohledu na dané období, které na Dukle prožili. Z těchto záznamů a archivních materiálů jsme vytvořili 75 minutový archivní střihový dokument. Těšit se můžete zejména na záběry, které doposud nebyly veřejnosti zpřístupněny,“ dodává Luděk Svoboda.

Pro klub má vznik dokumentu nedocenitelný význam. „Od začátku co jsem v Dukle, deklarujeme, že filozofií klubu je výchova mladých fotbalistů, kterou jsme pojali jako komplexní výchovu člověka s vědomím, že ne každý bude profesionální fotbalista, ale bude především občan, který by měl mít vztah ke sportu, zemi a národu. A jak by mohl komplexní člověk fungovat, když nebude mít vztah k historii a zapomeneme, co v historii někteří významní lidé dokázali? Pro nás je důležité, aby hráči, hráčky ale i všichni ostatní v klubu nikdy nezapomněli na to, co bylo, snažili se na to navázat, v přítomnosti co nejlépe pracovali a vytvořili tak podmínky pro další generace, které se můžou díky takovému dokumentu podívat zpět,“ uvedl Michal Prokeš, předseda představenstva a generální manažer klubu FK DUKLA Praha a. s.

Zleva dlouholetý předseda Dukly Praha Rudolf Kocek a předseda představenstva Michal Prokeš

Jak už bylo předesláno, film nese krásný název „Hrdý na svůj klub“. „Já za sebe mohu říci, že jsem skutečně hrdý. Prožil jsem na Dukle pár let a mohl přispět k tvorbě dalšího kusu historie, která byla vytvořena skutečnými legendami. Věřím, že tento film může být inspirací i pro další velké kluby, jako je Sparta a Slavie,“ neskrývá nadšení Milan Luhový.

„Vítám vytvoření tohoto dokumentu, který si současná Dukla zaslouží. Věřím, že v budoucnu historii ještě obohatí dalšími úspěchy,“ uvedl poslední žijící funkcionář, který pamatuje všech 11 titulů, Rudolf Kocek.

Kde budete moci film vidět? „Kromě premiéry v letním kině na Julisce bude distribuce zajištěna zejména pomocí DVD, která budou k dostání od 1. listopadu v klubovém e-shopu. Dále plánujeme rozšířit film do kin a televize,“ upřesňuje producent filmu Petr Studénka a dodává, že film bude k dostání i v cizojazyčných verzích.

Uprostřed režisér Luděk Svoboda

Aby se mohly legendy symbolicky vrátit opět na hřiště, proběhne premiéra v letním kině na Julisce, které bude speciálně vybudováno před „obří tribunou“. Kapacita je kolem 1500 míst a lístky stojí v předprodeji 120 Kč na místě pak 160 Kč. Obavu s počasí mít nikdo nemusí, pršet by nemělo a teplota vzduchu by se měla pohybovat kolem dvacítky a i kdyby, vše bude uzpůsobeno tak, aby na nikoho nespadla ani kapka. 

Těšíme se na Vás ve čtvrtek 18. září od 19:30 na tribuně stadionu Juliska!

Prohlédnout fotogalerii

 

Fotogalerie


Partneři klubu