• A-tým

• 10.12.2011

Se sezonou se Dukla rozloučila mezi mantinely

P R A H A - Ve fotbalově nezvyklém prostředí multifunkční haly v Liberci se Dukla definitivně rozloučila s podzimní částí sezony. Mezi mantinely Dukla prohrála obě utkání ve skupině a nepostoupila.

FK Dukla Praha - FC Slovan Liberec 5:7

První utkání ve skupině A odehrála Dukla s domácím Slovanem Liberec, obhájcem loňského prvenství.

Utkání se pro Duklu nezačalo vyvíjet dobře, když se po 30 vteřinách hry trefil liberecký Nezmar.

Následovaly dvě trefy Rabušice a čtvrtý gól přidal Štajner. Dukla prohrávala 0:4.

Minutu před koncem prvního poločasu se prosadil Radim Nečas, který krásnou střelou z otočky překonal Kováře - 1:4.

Uplynulo zhruba 30 vteřin a Dukla se opět radovala, když se prosadil střelou z dálky Marek Hanousek - 2:4.

Vstup do druhého poločasu byl pro Duklu podobný jako start prvního. Po 30 vteřinách hry se trefil Ndaye - 2:5.

Uplynula minuta hry a Liberec se dostal opět na čtyřbrankové vedení, když se trefil Hadaščok - 2:6.

Na 3:6 snižoval Miroslav Podrazký, který překonal brankáře střelou po zemi.

Vzápětí se prosazuje liberecký Daniel a zvyšuje na 3:7 pro Liberec.

V závěru utkání přichází tlak Dukly. Nejprve se neprosadil Berger, vzápětí Liberec od inkasování zachránil Kovář skvělým zákrokem proti střele Hanouska.

Dvě minuty před koncem utkání se za Duklu trefuje Jan Pázler a snižuje na 4:7.

V poslední minutě vstřelil svou druhou branku Radim Nečas, který se prosadil chytrou střelou přímo z rohu a upravil výsledek na konečných 5:7 pro Liberec.

FK Dukla Praha - FK Teplice 2:3

Mnohem vyrovnanější duel sehrála Dukla s Teplicemi, pozdějším vítězem turnaje.

Od 4. minuty Dukla vedla trefou Matěje Mariče, který se prosadil střelou k tyči.

Dukla měla průběh prvního poločasu pod kontrolou, kdy se do hry aktivně zapojoval i brankář Filip Rada a několikrát prověřil teplického Slavíka.

Minutu po zahájení druhého poločasu se Filip Rada dočkal a další z jeho střel z půlky končí v teplické siti. Dukla vede 2:0 a má na dosah postup ze skupiny na úkor domácího Liberce.

Ve 14. minutě se prosazuje teplický Vúch a snižuje na 2:1.

V zápětí je odpískána penalta proti Dukle. K míči se staví Stožický a srovnává na 2:2.

Dukla se snaží hrát aktivně a vstřelit branku. Několik pokusů končí buď v náruči Slavíka nebo těsně mimo.

V 17. minutě utkání se Teplice ujímají vedení 3:2, když se trefil Rosa a dokonal tak obrat zápasu.

V závěru měla Dukla několik šancí, ale střely Mariče a Rady končí vedle.

Dukla tak prohrála druhé utkání ve skupině a na Indoor Cupu nepostoupila do semifinále.

Halový turnaj Indoor Fotbal Cup ovládli hráči Teplic. Svěřenci trenéra Rady zdolali ve finále Mladou Boleslav 4:3. V zápase o třetí místo pak porazil Jablonec v podještědském derby Liberec 6:5.