• Rozhovory

• 25.08.2014

<small>Tomáš Berger: Ukončit domácí sérii bez vítězství proti Spartě, je krásný!

Před dvěma dny oslavil své dvacátédeváté narozeniny a dárek se opravdu vyvedl, vítězná branka proti Spartě. Přečte si rozhovor s Tomášem Bergerem bezprostředně po utkání se Spartou.

Pomohly vám retro dresy k vítězství nad Spartou?

To bychom byli trochu moc pověrčivý, kdyby za to mohly dresy.

Vstřelil si první branku Spartě, co na to řekne táta, který se přišel podívat?
To uvidíme. Asi bude rád, že jsem se prosadil právě proti Spartě. (úsměv)

Když by si měl celou gólovou situaci popsat, jak to bylo?
Dostal jsem balón od Kuby Mareše do vápna, šel jsem do skluzu, hezky míč trefil a dal gól.

Ty nejsi veliký střelec, je tedy tento gól i o to cennější?
Každý gól je pěkný, ale samozřejmě gólu proti Spartě, který byl zároveň vítězný, si vážím.

Měl si tam i další příležitost ke vstřelení branky, proč se to nepovedlo?
Bohužel jsem to špatně trefil a míč šel vedle.

Jste rádi, že jste ukončili domácí sérii bez vítězství?
To je jasné, že jsme rádi. A že se to povedlo zrovna proti Spartě, je krásný.

Čím si vysvětlujete ten dnešní úspěch?
Hlavně jsme dobře bránili. Sparta hraje dobře kombinačně nahoru a na to jsme byli připraveni.

Jste rádi, že jste tímto vítězstvím napravili prohru v Domažlicích?
Určitě, proti Domažlicím se nám zápas nepovedl. Byla to ostuda. Jsme rádi, že jsme to se Spartou trochu odčinili.

Povzbudí vás dnešní vítězství do dalších zápasů?
My už jsme potřebovali vyhrát jako sůl, hlavně doma. Jak už jste říkali, dlouho se nám to na Julisce nevedlo, takže doufám, že nás vítězství nakopne do dalších zápasů.

Máte skóre 3:1, bude Dukla letos takhle vypadat?
Uvidíme, nám se momentálně nedaří dávat góly, což začalo už v přípravě. Když vyloučím branku z Boleslavi, kdy chyboval domácí brankář, tak se nám nepovedlo dát branku ze hry už dlouho. Snad se to bude zlepšovat.