FANSHOP

Matěj Hanousek: Cíle? Dosáhnout co největšího počtu gólových asistencí

1. 8. 2014 | Redakce

Matěj Hanousek: Cíle? Dosáhnout co největšího počtu gólových asistencí

V utkání s Ostravou se Dukle podařilo udržet čisté konto, povede se to i v nedělním utkání s Mladou Boleslaví? "Doufám, že ano a k tomu přidáme nějaký gól," vyhlíží zápas druhého kola SYNOT ligy levý bek, Matěj Hanousek.

Těšil si se na první kolo?
Celá příprava směřovala k prvnímu ligovému kolu. Každý fotbalista se těší, až sezona zase začne.

S jakými cíli do nové sezony vstupujete?
Všichni jsme si přečetli, ať už v novinách nebo na webu Dukly, že se nám moc nevěří, máme nový mladý tým, koukal jsem, že společně s Ostravou patří k nejmladším v lize. Myslím si ale, že s tím nebude problém. Já osobně bych rád zopakoval to, co se tu dokázalo poslední tři roky, tzn. čtvrté – sedmé místo.

A co by jsi rád dokázal v nové sezoně ty?
Konec jara se nepovedl, takže mým cílem je dostávat se co nejčastěji do situací, z kterých budu moci nahrát na gól a mít tak co největší počet asistencí. To totiž bude rozhodovat o tom, koho trenér bude stavět do zápasu a koho bude pan trenér Dovalil zvát do reprezentace.

Vraťme se k utkání s Ostravou, jaké z něj máš pocity?
Šli jsme ten zápas vyhrát, ale hra se neodvíjela tak, jak jsme chtěli. Kdybychom proměnili nějakou z šancí v prvním poločase, mohlo utkání vypadat jinak, ale to se nestalo. Druhý poločas už se tolik nepovedl, ale s prvním si myslím, že můžeme být spokojení.

Co je potřeba zlepšit směrem k dalším utkáním?
Určitě ofenzivu, střílení gólu nám dělá momentálně největší problém. 

Jak vidíš utkání s nedělním soupeřem, Mladou Boleslaví?
Mladá Boleslav patří k nejkvalitnějším týmům naší soutěže. Bude to velice náročné utkání, ale nám může pomoci, že jejich myšlenky jsou upnuté k odvetnému zápasu proti Lyonu. Proti Ostravě jsme udrželi čisté konto, doufám, že se nám to podaří i v neděli a k tomu přidáme nějaký gól.

 

Fotogalerie


Partneři klubu