PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

Martin Chudý: S nervozitou nemám problém, zápas jsem si užíval

28. 7. 2014 | Redakce

Martin Chudý: S nervozitou nemám problém, zápas jsem si užíval

Martin má za sebou svou premiéru v dresu Dukly a také první vychytanou nulu i díky výtečnému zákroku při střele Kukece z konce druhého poločasu. "Kopl to, jak to kopl, jeho střela byla přesně na moji výšku," komentuje svůj zákrok.

Máš za sebou premiéru v dresu Dukly, jak se cítíš?
Já jsem hlavně rád, že jsme udrželi nulu, a to zásluhou celého týmu. Jen škoda, že jsme nevyhráli, protože to by byla samozřejmě hezčí premiéra. 

Jak dlouho jsi věděl, že budeš chytat?
V podstatě jsem to věděl dva dny před zápasem.

Byl jsi nervózní?
Ani ne, já s tímto nemám problém, necítím nervozitu. Vlastně žádný zápas ji necítím, naopak jsem se těšil a užíval jsem si to.

Bylo těžké se zhruba po pětačtyřiceti minutách znovu postavit do brány?
Za celou mou kariéru se mi něco takového stalo celkem třikrát. A ani jsem si to nijak zvlášť nebral, čekali jsme a pak pokračovali ve hře.

Pro gólmana je určitě důležité se udržet v pohybu, měli jste o pauze nějaké zvláštní cvičení?
Chvíli po přerušení jsme se v pohybu udržovali. Jak jsme viděli, že to bude delší pauza, tak jsem si sedli. Když se začalo rozsvěcovat, znovu jsme se rozcvičili, takže jsme byli připravení.

Jak moc je těžké chytat, při horší viditelnosti?
Je to těžší, hůř se reaguje. Jak je ten míč bílý, občas vypadal, že letí pomaleji a kdyby na mě šla nějaká nepříjemná střela, chytala by se špatně.

Jedna nepříjemná od Kukece přišla, jak bys situaci popsal?
V podstatě jsem viděl, že je ten hráč nalevo, bránili jsme tak, aby si míč hodil do středu, což udělal a když se dostával ke střele, čekal jsem na špičkách, kam to kopne, abych mohl reagovat. Kopl to, jak to kopl, kdyby to bylo po zemi, možná by to prošlo, ale takhle to bylo přesně na moji výšku.

 

Fotogalerie


Partneři klubu