PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček
    FANSHOP

Dukla zahájila spolupráci s Benešovem

24. 7. 2014 | Redakce

Dukla zahájila spolupráci s Benešovem

Spolupráce s třetiligovým Benešovem má své kořeny především v přátelství Luboše Kozla a Luboše Zákostelského, oba zahájili svou fotbalovou kariéru v nedalekém Divišově a postupně přešli právě do Benešova kde se opět setkávají v rámci klubové spolupráce.

„Když se našemu týmu naskytla možnost postoupit do třetí ligy, začali jsme hledat silnějšího partnera, abychom byli hráčsky více konkurenceschopní. Dukla zase hledala uplatnění pro své hráče, kteří hrávali na farmě v Kunicích, a protože se s Lubošem Kozlem známe spoustu let, zrodila se myšlenka vzájemné spolupráce,“ okomentoval vnik nové spolupráce trenér Benešova, Luboš Zákostelský. 

Tato spolupráce ale nebude fungovat v takové míře, jako to bylo v případě Kunic. „Nebudeme Benešovu určovat, jak mají hrát, a trenér nebude od nás z Dukly.  Benešov zůstává suverénním klubem,“ dodává trenér Dukly Luboš Kozel.

Společného mají oba kluby víc. V obou kladou důraz na práci s mladými hráči. „Na mládeži si hodně zakládáme, všichni hráči, kteří v benešovské mládeži působí, jsou naši. Nemáme nikoho na hostování ani střídavý start. Což je v dnešní době poměrně netradiční,“ upozorňuje na tento fakt manažer SK Benešov, Petr Lacina.

Hráčů, kteří ve středočeském klubu budou od začátku sezony působit, je hned několik. „V současné době se k nám přidal Pavel Čapek, Patrik Svoboda a Václav Milec, který byl do dnešního dne na hostování v Horních Měcholupech. Počítat budeme moci ještě s Dominikem Preislerem, který ale na rozdíl od ostatních zůstává v kádru áčka FK Dukly Praha a dalšími,“ jmenuje nově začleněné posily v týmu Benešova Luboš Zákostelský. V Benešově se ale těší i na hráče zvučnějších jmen. „Takto nastavená spolupráce bude samozřejmě varianta i pro ty hráče, kteří nebudou mít daný týden takové herní vytížení a nebo se budou potřebovat rozehrát po zranění,“ upřesňuje Luboš Kozel a dodává: „Vždy bude ale záležet jak se vzájemně domluvíme.“

„Nás v SK Benešov velice těší možnost spolupráce s takto významným klubem jakým určitě je FK Dukla Praha, která má nejen bohatou sportovní historii i svou velkou společenskou prestiž. SK Benešov se může také pochlubit více jak stoletou historii klubu a doufáme my všichni v Benešově, že tato forma spolupráce nás všechny posune ještě dále jak ve sportovní rovině tak i v té  společenské,“ závěrem doplnil rozsah i cíl partnerství Petr Lacina.

 

Fotogalerie


Partneři klubu