PORTRÉTY Z JULISKYLukáš Holík

Dukla se utká se Celticem!

9. 7. 2014 | Redakce

Dukla se utká se Celticem!

Po 47 letech čeká Duklu utkání s mužstvem Celtic Glasgow, s jedním nejslavnějších britských klubů, se kterým jsme odehráli v sezoně 1966/1967 semifinále PMEZ, tehdejší obdoby Ligy mistrů.

Ale zpět k současnosti, Dukla má za sebou čtyři přípravná utkání na území České republiky Po výhře nad Příbramí, prohře se Slovanem Bratislava a Slovanem Liberec, jsme zvítězili nad druholigovým Varnsdorfem 4:0. Níže si můžete připomenout vysoké vítězství Dukly a čtyřgólový zápas Jeana-Davida Beauguela v sestřihu utkání.

"A" tým Dukly se ve středu ráno vypravil na cestu do Rakouska, kde absolvuje herní soustředění. S "A" týmem odcestovali tito hráči:
  • Brankaři: Rada, Chudý, Vávra (Tetour je nemocný)
  • Obránci: Pospíšil, Karavaev, Štetina, Jeřábek, Vorel, Polom, Matěj Hanousek, Preisler
  • Záložníci: Gedeon, Hlinka, Marek Hanousek, Ouedraogo, Čajič, Považanec
  • Útočníci: Berger, Juroška, Beaugeal, Krmenčík, Mareš, Manzia
  • Zranění: Néstor a Kovaľ
Skotský Celtic má za sebou tři přípravná utkání, která odehrál v Rakousku. S ruským FK Krasnodar zvítězil 3:1, v dalším zápase remizoval Celtic 1:1 s Rapidem Vídeň a v posledním utkání porazil skotský mistr LASK Linz 5:2. Zápas s Duklou bude pro Skoty generálka před předkolem Ligy Mistrů proti KR Reykjavík.

Zápas se odehraje v pátek od 18:15 hodin v rakouském městě Freistadt. Bohužel hostitelský klub SV Freistedt si vyhradil právo na to, vybírat vstupné na utkání v hodnotě 9,- a 7,- EUR.  Více informací zde.

Poslední utkání soupeře:
LASK Linz - Celtic FC 2:5
Branky: 35, 48 a 67. Pukki, 78. Balde, 88. Griffiths

Celtic: Zaluska (Fasan 46); Matthews (Herron 54), O’Connell, Findlay, Waters; Biton (McGeouch 46), Henderson; Griffiths, Atajic (Balde), McGregor; Pukki (McIlduff 77)
LASK Linz: Pervan - Tagouhnadi, Neuhold, Hiebunger, Erbek - Fabiano, Hinum, Obster - Kogler, Vujanovic, Blutsch

Poslední vzájemná utkání (semifinále PMEZ 1966/1967):
Celtic FC - Dukla Praha 3:1 (1:1)
Branky: 27. Johnstone, 61. a 67. Wallace - 44. Štrunc. Rozhodčí: Joaquim dos Campos

Celtic:Simpson - Craig, McNeill, Clark, Gemmell - Murdoch, Auld - Johnstone, Wallace, Chalmers, Hughes
Dukla: Viktor - Čmarada, Novák, Zlocha, Táborský - Masopust, Geleta - Štrunc, Dvořák, Nedorost, Vacenovský

Odveta: Dukla Praha - Celtic FC 0:0
Rozhodčí: Dienst

Dukla: Viktor - Čmarada, Novák, Zlocha, Táborský - Masopust, Geleta - Štrunc, Knebort, Nedorost, Vacenovský
Celtic:  Simpson - Craig, McNeill, Clark, Gemmell - Murdoch, Auld - Johnstone, Wallace  Chalmers, Lennox

Zajímavost: Rozhodčí Dienst po zápase prohlásil: "Hra se vyvíjela, tak jak jsme čekal. Dukla útočila, ale střelci žádní, Skotové zase bránili zuby nehty. Fotbal to nebyl pěkný, ale to už při takových zápasech bývá."