Jsme nováček, osmnáct bodů jsme nečekali, říká Patrik Gedeon

1. 11. 2011 | Redakce

Jsme nováček, osmnáct bodů jsme nečekali, říká Patrik Gedeon

P R A H A - Statistiky se různí. Podle některých odehrál Patrik Gedeon svůj dvoustý ligový zápas na hřišti Bohemians 1905, podle jiných zase v Ostravě.

Patriku, tak kolikátý zápas to byl?
Abych řekl pravdu, tak mám pocit, že dvoustý zápas jsem odehrál na Bohemce. Ale pak jsem koukal do novin, kde bylo napsáno, že mám jubileum až v Ostravě. Jestli je to pravda, tak jsem strašně moc rád, že jsme zrovna tenhle zápas vyhráli.

Lépe to jubileum ani dopadnout nemohlo, že?
Jsme spokojení. Jeli jsme do Ostravy pro nějaké body, ale věděli jsme, že to nebude jednoduché. Baník se hodně zvedl a minulé kolo hrál velmi dobře v Liberci. Nakonec jsme ale Bazaly úplně vykradli. Jsme za tři body moc rádi, už jich máme osmnáct. Teď jedeme zase ven, takže si to týden užijeme. Od pondělí už se budeme soustředit na Mladou Boleslav.

Kdyby ti někdo před začátkem soutěže řekl, že budete mít po 12. kole 18 bodů, věřil bys tomu?
To bychom asi nevěřili, protože jsme nováček, mezi první a druhou ligou je veliký rozdíl. Ze začátku jsme s tím měli trochu problém, než si to kluci osahali a zjistili, že se ten fotbal dá hrát stejně jako ve druhé lize. Ale osmnáct bodů jsme opravdu nečekali.

Na který z těch ligových zápasů vzpomínáš nejraději?
Nejkrásnější byly vítězné zápasy, a ty poslední mám nejvíc v paměti. Takže třeba na ten sobotní. Ono to všechno strašně uteklo. Připadá mi, že jsem teprve před nedávnem začal. Teď se to najednou začíná počítat, předávají se dárky. A to mi připadá, že se blíží konec. Já bych ho chtěl ještě oddálit.

Takže dosáhneš na 300 ligových startů?
Zeptej se trenéra. Že by mi Dukla ještě dala smlouvu na tři roky s opcí, jo? Já to beru (s úsměvem). Ta realita je ale jiná. Mám smlouvu ještě na dva roky, pak uvidíme, co bude dál.

 

Fotogalerie


Partneři klubu