• Rozhovory

• 23.05.2014

Michal Jeřábek: První start v základní sestavě mě překvapil

Na Dukle začínal v roce 2006. Společně s Matějem Hanouskem prošel celou mládežnickou akademií FK Dukly Praha a dnes nastupuje jako stoper za první tým v Gambrinus lize. Přitom nominaci vůbec nečekal. „Že budu hrát v základní sestavě proti Slovácku, jsem se dozvěděl až v den zápasu, bylo to příjemné překvapení,“ vypráví dvacetiletý Michal.

Poprvé jsi nastoupil v základní sestavě v domácím utkání proti Slovácku. Překvapil tě tvůj start?
Určitě mě překvapil. To že budu hrát jsem se dozvěděl v den zápasu. Ale bylo to příjemné překvapení.

Byl jsi nervózní?
Nervozita tam pochopitelně byla, ale se začátkem zápasu to ze mě spadlo.

Od té doby jsi v základu stabilně. Jak se ti hrálo tvé druhé utkání, pražské derby?
Druhý start je vždycky horší, ale já se na hřišti cítil lépe, atmosféra byla výborná. Škoda že jsme ten zápas nezvládli.

Zbytek rozhovoru si můžete přečíst v nedělním Hlasateli z Julisky k utkání s Libercem! Více o utkání se dočtete zde.