• Klub

• 01.05.2014

Pavel Nedvěd ve filmu o slavném klubu FK Dukla Praha

Fotbalová legenda Pavel Nedvěd žije v Itálii přes 18 let, během kterých si vyzkoušel roli fotbalisty a nyní vykonává funkci jednoho z ředitelů slavného klubu Juventus Turín. V úterý se za ním vydal filmový štáb z Dukly Praha společně s Petrem Kostelníkem, aby zavzpomínal daleko před svou italskou štaci, a to na rok strávený v dresu FK Dukly Praha.

Prvním krokem bylo sjednat celé setkání. Tohoto úkolu se zhostil bývalý spoluhráč a kamarád, Petr Kostelník. I tak to nebylo vůbec jednoduché. „Pavel tady je velice vážená osoba se spoustou povinností. Jsem rád, že se nám setkání povedlo domluvit,“ těší bývalého ligového gólmana.

Celé natáčení probíhalo ve VIP prostoru klubových legend stadionu Juventusu Turín.

Ve svých vzpomínkách nezapomíná na svého agenta a zároveň bývalého hráče Dukly Praha, Zdeňka Nehodu. „Naučil mě spoustu věcí, jak se koukat na fotbal, jak pokračovat ve svoji kariéře, na co myslet… Náš vztah se stal hodně rodinný a já jsem za to rád, protože si myslím, že jsem poznal člověka, který mě do života dost dal.“

Bývalý spoluhráči a kamarádi Pavel Nedvěd a Petr Kostelník u stadionu Juventusu Turín.

Někdo by mohl namítnout, že Pavla Nedvěda nelze kvůli jeho krátkému působení v klubu do slavné historie Dukly zahrnout. Tuto domněnku ale vyvrací Petr Kostelník: „Pavel určitě patří mezi nás ze slavné Dukly, strávil u nás začátek svého úspěšného fotbalového období a v našich kariérách jsme si tehdy všichni vzájemně pomohli. Odvedl u nás dobrou práci a velmi rád na naše společné působení vzpomíná.“

Cenné bylo natáčení s Pavlem Nedvědem i pro Luďka Svobodu, režiséra dokumentárního filmu o Dukle Praha. „Nejcennější bylo, že si na nás Pavel Nedvěd vůbec udělal čas, že se nám podařilo ho rozpomenout se na tu chvilku, co zažil na Dukle a zavzpomínal takovým způsobem, že nás všechny dojal.“

Veškeré informace k projektu můžete sledovat na webu www.filmfkdukla.com

Z natáčení si můžete poslechnout i audio z rozhlasu, ke stažení zde.