• Rozhovory

• 10.09.2011

Máme se od čeho odrazit, říká po své premiéře Ivan Lietava

P R A H A - Skvělou premiéru zažil v dresu Dukly Ivan Lietava. Slovenský útočník byl v zápase s Hradcem Králové hodně vidět, vstřelil jeden gól a podílel se na vysoké výhře 4:0.

Hned v prvním zápase za Duklu jsi vstřelil gól. Skvělá premiéra, ne?
Gól jsem dal brzy, ale nebyl jsem se sebou až tak spokojený. I když na první zápas to nebylo úplně zlé.

Může ti ten gól pomoci do dalších zápasů?
Určitě mi pomůže psychicky. V prvním poločase jsem byl trošku nervózní, pak jsem se ale uklidnil. Myslím, že jsme utkání všichni výborně zvládli a můžeme si vychutnat zasloužené vítězství.

Napadlo by tě, že hned tvé první utkání v Dukle skončí výhrou 4:0?
To jsem neočekával. Celý týden jsme pracovali na tom, abychom získali tři body, což se nám také podařilo. 4:0 je výborný výsledek, máme se od čeho odrazit do dalších zápasů. Jsme šťastní.

Znal jsi některé hráče Dukly před příchodem ze Žiliny?
Tři čtyři kluky jsem znal. Je tady super parta a do kabiny jsem zapadl skvěle.

Co říkáš na to, že Dukla, prvoligový nováček, hraje na tři útočníky?
To je určitě pozitivní. My jsme tak hráli v Žilině za trenéra Hapala, takže jsem tenhle systém znal a pomohlo mi to s adaptací v Dukle.

Jak bys porovnal českou a slovenskou ligu?
Obě soutěže mají kvalitu, ale po jednom zápase se to těžko hodnotí. Myslím, že česká liga je tvrdší a slovenská fotbalovější.