• Články žáci

• 28.04.2014

Výsledky žákovských týmů z víkendu 26. – 27. dubna

O víkendu se všechny ligové týmy žáků utkaly s Teplicemi a nejlépe z těchto střetnutí vyšla kategorie U14, která jako jediná remizovala 2:2. Starší patnáctka prohrála rozdílem jedné branky 0:1 a mladší třináctka s dvanáctkou prohrály 4:7 a 10:14. Rezerva žáků podlehla v soutěži Pražského přeboru s Lokem Vltavín 0:2.

FK Dukla Praha U15 – FK Teplice 0:1 (0:0)

FK Dukla Praha: Roub - Bažnat (45. Tvrdík), Kysela, Šmalc (26. Minařík), Šolaja - Kubů, Palivec, Mentberger (60. Bell) - Bažo, Janko, Hamborský.
Erik Čala: „Dnes jsme přivítali silný tým z Teplic, který se nám povedlo na podzim porazit. Od začátku bylo cítit, že nám chtějí tuto porážku na Julisce oplatit. První poločas byl z naší strany velmi povedený. Skvěle pracovala obranná řada (až na jedno menší zaváhání, kdy Kysi vykopával míč z brankové čáry), záloha působila jako úspěšné pojítko mezi obranou a útokem a kluci z útoku svým pohybem dělali neustále potíže Teplické obraně. V této části hry jsme měli navrch, a škoda šancí které se nepovedlo proměnit jak Vencovi, tak Kristiánovi a Martinovi. Do druhého poločasu však nastoupili hosté odhodláni být lepším a úspěšnějším týmem, a to se jim bohužel dařilo plnit celých 35 minut. My jsme tenhle jejich nástup nezachytili a bohužel jsme byli jen stínem týmu, který v prvním poločase předváděl výborný fotbal. Roubas dnes komunikoval, sbíral dlouhé míče i chytal velmi dobře, ale proti přesně umístěné střele k tyči záložníka z Teplic bohužel neměl šanci. Dnes jsme viděli u jednotlivců hlavně v první polovině hodně pozitivních věcí. Na druhou stranu jsme opět nezachytili nástup do druhého poločasu a už jsme v jeho průběhu ani neuměli zareagovat na nepříznivý vývoj na hřišti. Stejná situace nastala i minulí víkend na Meteoru, tam to ale pro nás dopadlo výsledkové dobře. Dnes už bohužel ne.“

FK Dukla Praha U14 – FK Teplice 2:2 (1:2)

Branky: 32. a 42 Babka.
FK Dukla Praha: Záhora, Pelc (36. Kadlec), Novák (45. Maršal), Vácha, Popovič (36. Studnička), Babka, Švihálek, Ferreira, Drozd (45. Hamborský), Alimgadžijev (36. Houha), Rattay.

Petr Fišar: „S týmem z Teplic kluci od začátku utkání předváděli nápadité akce a celá hra měla vysoké tempo. Aktivní hrou na míč 2-3 hráčů jsme měli spoustu zisků, které se učíme rychleji vyhodnotit a přesněji navést do nových akcí. To se nám téměř po celé utkání dařilo a dává to klukům pozitivní odezvu, na téma jímž se v současné době zaobíráme - individuální pracovitost a komunikace v součinnosti se svými spoluhráči. Naši kluci i přesto, že v utkání dvakrát prohrávali, ukázali velkou sílu a především ve druhém poločase si vytvořili po pěkných akcích dostatek gólových příležitostí na vítězství. Podařilo se nám dohrát dvě akce Františkem Babkou a věřím, že kluci se zlepšujícím se herním projevem přidají postupně i více gólů. Závěrem bych chtěl poděkovat všem klukům na hřišti za dobrou hru s parádními momenty na obou stranách a za vzájemné férové jednání v tomto napínavém utkání.“

Loko Vltavín – FK Dukla Praha „B“ 2:0 (1:0)

FK Dukla Praha: Kysela, Brewer, (Hladík), Kosík, Racocha, Bohdan, Hamborský (Žáček), Švarc, Štancl (Babka), Kalabis, Tvrdík, Bell (Záhora).

Petr Fišar: „V utkání s druhým týmem pražského přeboru Loko Vltavín jsme se jen v krátkých úsecích hry dostali do plynulejší souhry. Naši kluci se těžko prosazovali proti důrazné hře Vltavínu, který si větší dravostí vytvořil v prvním poločase více střeleckých příležitostí a po zásluze šel ve 29. minutě do vedení. Ve druhém poločase se hra srovnala, ale projít do brány přes dobře zahuštěnou obrannou zónu se nám nepodařilo, díky malému uvolňování našich kluků do volných prostor a větší dravosti v situacích 1v1. V poslední minutě fyzicky náročného fotbalu jsme po naší neproměněné příležitosti Vítkem Tvrdíkem inkasovali z brejku po nedomluvě brankáře a středového obránce na konečných 2:0. Toto utkání nám znovu ukázalo, že proti starším klukům a jejich důrazu je třeba přidat nejen na bojovnosti, ale naučit se hrát přesněji a rychleji tyto tlakové situace, aby hra nebyla tolik přerušovaná. Tyto situace zvládla v tomto utkání jen část našeho týmu, což na vítězství nestačilo. Věřím, že si těmito náročnými utkáními pražského přeboru všichni uvědomí, že je zde kolikrát mnohem těžší prosadit se, než v techničtěji hrající 1. lize starších žáků a začnou těmto utkáním věnovat větší pozornost a důležitost při rozvoji vlastní osobnosti. Závěrem poděkování klukům z Loko Vltavín za předvedený týmový výkon a ukázky větší touhy po vítězství za svůj klub.“

FK Teplice – FK Dukla Praha u13 7:4 (4:1)

Branky: Novák, Hodek, Žůrek, Dolák.
FK Dukla Praha: Basl, Šerák - Matoušek, Peake, Mentberger, Holoubek, Janda, Vožický, Dostál, Žůrek, Kozel, Hodek, Podzimek, Jarovský, Čečetka, Novák, Janků, Havlíček, Stanislav, Ludvíček, Dolák.

Patrik Zeidler: „Další velice kvalitní zkouška progresu kluků během našeho tréninkového procesu nás čekala na bystřanské trávě, kde svá domácí utkání absolvuje výborně hrající mužstvo z Teplic. Na tento klub, který se snaží produkovat podobný fotbal jako my, jsme se velmi těšili a byli plni očekávání, o kolik se síla obou mužstev posunula směrem vpřed. Na obou polovinách jsme měli výborné vstupy do utkání a vytvořili si několik šancí, bohužel opět s minimálním gólovým efektem, což je v jarní části náš největší kámen úrazu. Postupem času se hra vyrovnala, nicméně první sedmička nepouštěla domácí příliš do zakončení a zaslouženě o jednu branku poločas zvítězila. Naše druhá sedmička však nedokázala zareagovat na kvalitu zakončení domácích a po vyrovnaném průběhu hry a prakticky stejném množství vytvořených gólových šancí, podlehla vysoko 0:4. Ani druhý poločas se obraz hry příliš neměnil, v pohledném a vyrovnaném utkání nám sice domácí ihned odskočili o další dvě branky, ale naše rychlá reakce v podobě tří branek nás dostala opět na dostřel. Škoda, že jsme neproměnili další vyložené šance, utkání by spíše slušela remíza. Přesto jsme s výkonem kluků spokojeni, ve spoustě herních činností jsme se domácím vyrovnali, dokonce i předčili. Stále nám však chybí síla a důraz v zakončení - větší hladovost po brance. Příklad by si naši kluci měli vzít také z vynikajícího prvního doteku s míčem od domácích hráčů, tuto dovednost je potřeba od lepších soupeřů okoukat a dostat více "pod kůži".“

FK Teplice – FK Dukla Praha U12 14:10 (7:5)

Branky: Kočí, Ciolek, Šebrle, Dufek, Kozojed 3x, Novotný J. 3x.
FK Dukla Praha: Houška, Kleček, Bičiště – Mejdr, Kočí, Dufek, Pospíšil – Noll, Novotný J., Šátek, Ježek, Peřina, Hypius, Novák, Ciolek, Greguš, Šebrle, Novotný A. – Helgert, Kozojed.

Jaroslav Žipaj: „Na trávě v Bystřanech s kvalitním týmem z Teplic se hrál dynamický fotbal nahoru-dolů, ke kterému přispěly oba týmy. Domácí tým hrající s kvalitní výstavbou a rychlým přechodem směrem nahoru, nám svojí hrou okamžitě začal dělat problémy a chviličku trvalo, než jsme začali zachytávat míče soupeře za obranu a než jsme se dostali do hry. Potom předvedly oba týmy množství kvalitních - individuálních a skupinových akcí a je nutno poznamenat, že těsné vítězství kluků z Teplic 6:5 bylo po I. pol. zasloužené. Do II. pol. na nás kluci z Teplic vletěli a pomocí aktivního vysokého presinku se dostali na obou polovinách do vedení. Na tento způsob hry, ve spojení s laxním přístupem některých našich hráčů, jsme měli velký problém zareagovat a trvalo nám tak 10 min. než jsme se srovnali a začali se více rvát o míče a vybírat efektivnější způsoby přechodu na polovinu soupeře. Dokonce jsme se na jedné polovině dostali do vedení 3:1 a mohli tento zápas otočit, bohužel v rozhodujících okamžicích nás srazili hrubé individuální chyby některých našich kluků před naší brankou, které soupeř okamžitě potrestal. Soupeři gratulujeme k zaslouženému vítězství i předvedené hře. Měl ve svém týmu více hráčů, kteří tento zápas chtěli vyhrát, a šel více za vítězstvím.“