PORTRÉTY Z JULISKYTomáš Kott
    FANSHOP

Zbyněk Pospěch: Hrát v klidu, to by mohla být naše výhoda

25. 4. 2014 | Redakce

Zbyněk Pospěch: Hrát v klidu, to by mohla být naše výhoda

Nejproduktivnější hráč klubu a třetí v celoligové tabulce. Zbyněk Pospěch zažívá brankově nejproduktivnější sezonu a nemá dost. "V Ostravě budu mít manželku se synem, udělám pro vstřelení branky všechno," slibuje den před vzájemným střetnutím.

Jak se připravujete na utkání s Ostravou?
Jako na každé utkání. Jen víme, že se blíží konec sezóny a navíc víme, že Ostrava je momentálně poslední a hraje tak samozřejmě o záchranu. Je jasné, že zápas bude nesmírně těžký, navíc určitě přijde hodně lidí Ostravu povzbudit. Musíme hrát v klidu, což by mohla být naše výhoda.

Sledoval si nějaký její zápas v poslední době?
Popravdě ani ne, ale překvapil mě výsledek 4:0 ve Znojmě, tím si Ostrava dost pomohla a dotáhla se na ostatní týmy a vybojovala si šanci na boj o udržení v lize.

Může to vítězství souviset s obměnou trenéra?
To nemůžu hodnotit, ale může to mít vliv a taky nemusí. Trenér na hřišti bohužel není.

Každopádně v domácích utkáních mají jarní bilanci dvě prohry a dvě remízy a vždy bez udržené nuly. Vám se v posledním venkovním utkání dařilo. Mohla by to být pro vás lepší výchozí pozice?
Takže už jim chybí jen výhra. Snad nebude s námi. V Jablonci jsme dali brzy gól a podržel nás Radič (Filip Rada, pozn. red.), výsledek 4:1 byl sice hezký, ale úplně neodpovídal průběhu zápasu, i když jsme hráli dobře.

Ty jsi fotbalově vyrostl v Opavě, zpětně velký rival Ostravy, je pro tebe toto utkání něčím speciálním?
Vzhledem k tomu, že už je to dávno, co jsem z Opavy pryč, tak už to tak neprožívám. Kdysi to bylo něco jiného. Bylo to vždy výjimečné utkání. Každopádně, bych si přál, aby se tyhle dva týmy zase střetly, třeba už příští rok nebo jindy, takže Opavě můžu zase pomoci už v sobotu.

A jak už si zmínil, na Ostravu chodí hodně lidí, ale co tvá rodina a přátelé? Chodí ve velkém počtu? Budeš mít svůj vlastní "kotel"?
Tak určitě! Kamarádi už mi psali a přijdou, přece jen potřebuju povzbudit, abych se trefil. Budu tam mít i manželku se synem, takže pro to udělám všechno.

 

Fotogalerie


Partneři klubu

×
Odehráno v 10:15
FK Dukla Praha
FC Slovan Liberec B