V duelu nováčků se představíme na Žižkově

12. 8. 2011 | Redakce

V duelu nováčků se představíme na Žižkově

P R A H A - Ke svému prvnímu derby v Gambrinus lize nastoupí fotbalisté Dukly na Žižkově, kde se ve 3. kole zároveň odehraje souboj prvoligových nováčků.

Zatímco kádr Dukly doznal přes léto jen několika změn, mužstvo Viktorie se pořádně proměnilo. Mezi posily patří například Kevin Lafrance z Mostu, Zdeněk Folprecht ze Sparty, Vladimír Pokorný z Hradce Králové nebo Ilija Nestorovski ze Slovácka. Do žižkovské kabiny přišla celkem desítka nových tváří, která nahradila sedm odcházejících fotbalistů.

Viktoria už se také pomalu loučila s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem, který měl namířeno do nizozemského celku Graafschap. Ten ale na poslední chvíli od dohody upustil, protože se mu nezdály zdravotní testy talentovaného brankáře, o něhož se zajímal také slavný Ajax Amsterdam. „Trenér Pulpit říká, že to tak chtěl fotbalový pánbůh. Asi má v tomhle pravdu, že to tak mělo dopadnout,“ usmál se Tomáš Vaclík, který nyní sbírá své první starty v nejvyšší soutěži. „Pevně věřím, že máme na umístění kolem desátého až dvanáctého místa,“ dodal k ambicím Viktorie.

Zatím se jeho plány plní jen částečně. Žižkov je sice po dvou kolech na třináctém místě v tabulce, ještě se mu však nepodařilo bodovat. V prvním kole podlehl v Hradci Králové 0:1, ve druhém kole na hřišti Příbrami 1:2. Po prvním poločase přitom Pražané vedli 1:0. „Viktorka hrála dobře, my jsme naopak první poločas prospali. Ve druhé části jsme potom i s trochou štěstí utkání otočili,“ řekl příbramský kouč Vavruška.

„Dokázali jsme, že i s hráči, kteří mají minimum prvoligových zkušeností, umíme podat velmi dobrý výkon. Navázali jsme na druhý poločas s Hradcem a je škoda, že tato parta tady nedokázala vydolovat ani bod,“ řekl žižkovský kouč Martin Pulpit.

A co říká před pátečním duelem Luboš Kozel, trenér Dukly? „Viktoria Žižkov je soupeř, kterého velmi dobře známe. V minulé sezoně se nám ho nepodařilo porazit, takže se o to určitě pokusíme tentokrát. Víme, že mají velmi kvalitního brankáře a také poměrně zkušené mužstvo, které se po minulé sezoně částečně obměnilo. Žižkovu se start do soutěže nepovedl, o to zodpovědněji ale přistoupí k pátečnímu zápasu, při němž se poprvé představí na domácím stadionu. Z tohoto pohledu nás nečeká nic jednoduchého. Ale věřím, že na hřiště půjdeme v dobrém rozpoložení, protože se nám start do soutěže vydařil. To se odráží také na formě některých hráčů už v tréninkovém procesu.“

Utkání začíná v pátek ve 20.15 hodin. Přímý přenos vysílá Nova sport.


Poslední utkání našeho soupeře

1. FK Příbram - Viktoria Žižkov 2:1 (0:1)
Branky: 49. Wágner, 62. Tarczal - 25. Bartl. Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Filípek. ŽK: Procházka (Žižkov). Počet diváků: 3272.
Žižkov: Vaclík - Slodowy, Procházka, Lafrance, Čermák (81. Musiol) - Bartl (71. Sivrič), Šťastný (71. Zapalač), Folprecht, Súkenník - Kalod, Nestorovski. Trenér Pulpit.

Poslední utkání Dukly

FK Dukla Praha – SK Dynamo České Budějovice 4:2 (1:1)
Branky: 4. Ondrášek, 79. Otepka z pen. – 23. Svatonský, 61. Pázler, 77. Berger, 84. Markovič. ŽK: Gedeon, Mikula - Rýdel. Rozhodčí: Bílek – Tacina, Santarius. Počet diváků: 2123.
FK Dukla: Rada – Hašek, Mikula, Vorel, Vrzal – Podrazký (65. Malý), Gedeon, Hanousek – Berger (88. Švejdík), Markovič, Svatonský (27. Pázler). Trenér Kozel.

 

Fotogalerie


Partneři klubu