• Články žáci

• 31.03.2014

Výsledky žákovských týmů z víkendu 29. - 30. března

Juliska o víkendu přivítala týmy starších žáků z Litvínova. Hrála se dvě utkání a obě skončila vítězstvím našich žáků. Patnáctka vyhrála 4:0, čtrnáctka 5:1. Naopak mladší žáci zajížděli do nedalekého Kladna, zde třináctka prohrála 12:3, naopak dvanáctka jasně zvítězila 14:6.

FK Dukla Praha U 15 – FK Litvínov 4:0 (1:0)

Branky: Mentberger (Štědrý), Mentberger (Brewer), Brewer (Hamborský, Palivec), Hamborský (Mentberger)
FK Dukla Praha: Roub - Bažant, Kysela, Šmalcl, Šolaja (48. Minařík) - Kubů (43. Palivec), Mentberger, Bell (28. Štedrý) - Tvrdík (43. Brewer), Hamborský, Bažo (48. Kosík).

Erik Čala: „V dnešním utkání jsme čekali od hráčů pozitivní reakci na nepovedený výkon z posledního zápasu. K vidění bylo hodně pozitivních věcí (jak individuálně tak i týmově), ovšem ve finální fázi to mohlo a mělo být lepší. Vytvořili jsme si hodně šancí po křídle, kde jsme ale několikrát nepředvedli kvalitní finální přihrávku. Když už jsme se dostali do zakončení po akci přes střed, hráči několikrát nevybrali nejvhodnější variantu řešení. Utkání nám ukázalo, že když nejsme schopni dohrát tyto situace do kvalitního zakončení na tréninku, rozhodně se nám to nemůže dařit v těžších podmínkách ostrého zápasu. Z tolika šancí, které si vypracovaly slušnou přechodovou fázi, musíme být rozhodně v zakončení úspěšnější, než momentálně jsme. Proti kvalitnějším soupeřům se nedostaneme do 15 čistých šancí, abychom jich potom mohli 11 zahodit.“

FK Dukla Praha U14 – FK Litvínov 5:1 (3:0)

Branky: 24. a 26. Drozd, 34. Bohdan, 52. Babka, 63. Švihálek.
FK Dukla Praha: Nosek, Pelc (36. Popovič), Babka, Studnička, Bohdan (36. Švarc), Maršal (45. Houha), Švihálek, Ferreira (45. Racocha), Rattay (36. Jůza), Drozd, Vácha.

Petr Fišar: „V utkání s dobře organizovaným týmem z Litvínova naši kluci zvládli, rychlým otáčením hry a důrazem v koncovce, dohrát individuální i týmové akce do gólové podoby. V předešlých utkáních se nám tyto příležitosti nedařilo zúročit a je fajn, že kluci udělali změnu koncentrace na určité činnosti a umožnilo jim to prožít radost z dokončení. Gólům předcházely odlišné akce, což ukazuje na tvořivost našich kluků a ne na strojové provedení. Jsem moc rád, že poctivý přístup v tréninku odměnil dvěma brankami našeho útočníka Drozda a též krásná střela Bohdana potěšila oko diváka. Individuální akce Babky přes tři obránce naznačuje, že odvaha, dravě si dovolit, se vyplácí. Při naší poslední gólové akci projevil klid v koncovce po proběhu z druhé vlny Švihálek. Poděkování klukům z Litvínova, kteří hráli silně až do závěru a vnímal jsem i v jejich tvářích spokojenost, že si dobře na Julisce zahráli, což je jeden z hlavních prvků mládežnického fotbalu.“

SK Kladno – FK Dukla Praha U13 12:3 (6:2)

Branky: Novák 2x, Kozel.

Patrik Zeidler: „Příjemné jarní počasí, kvalitní soupeř a také po 5 měsících travnatý povrch, to vše nás čekalo v dalším kole žákovské ligy na Kladně. Do utkání jsme vstoupili se snahou navázat na velice kvalitně odehranou přípravu, což se ne zcela podařilo. V úvodu jsme na obou polovinách domácí silně přehrávali a vytvářeli si velké množství brankových příležitostí, bohužel bez gólového efektu. Kladenští se prezentovali jednoduchým fotbalem, kdy brankáři svými výkopy za polovinu zakládali útočné výpady. Zároveň byla jejich hra podpořena bojovným výkonem celého mužstva a na rozdíl od nás dokázali z každé nebezpečnější situace vytěžit branku. V podobném trendu se odehrával také poločas druhý, kdy jsme opět začali aktivně se snahou zvrátit nepříznivý vývoj. Postupem času se na některých hráčích začínaly objevovat známky určité rezignace, vytvářeli jsme neobvykle velké množství individuálních chyb a chyběla větší podpora záložní řady do defenzivní fáze hry. V té chvíli domácí tým těžil z nekoncentrovanosti našich hráčů, kteří se více než o svůj vlastní výkon, zajímali o dvojici rozhodčích, jež domácím dlouhé odkopy z vápna svou neznalostí pravidel tolerovali. To ovšem nic nemění na tom, že se naši kluci nesmějí dovolit rozhodit okolními vlivy a daleko více se soustředit na vlastní nedostatky. S chlapci jsme si utkání podrobně rozebrali a věříme, že jsme si všichni odnesli ponaučení a podobné situace se již nebudou více opakovat.“

SK Kladno – FK Dukla Praha U12 6:14 (5:7)

Branky: Štefan, Novotný J. 4x, Noll, Novák 4x, Mlejnek, Helgert, Šebrle 2x.
FK Dukla Praha: Houška, Štefan, Kleček, Mejdr – Wojnar, Pařízek, Dufek, Pospíšil – Noll, Novotný J., Šátek, Ježek, Peřina, Hypius, Novák, Ciolek, Greguš, Šebrle, Mlejnek – Helgert, Kozojed.

Jaroslav Žipaj: „Utkání na Kladně, hrané na přírodní trávě, jsme zvládli celkem slušně. Zlepšili jsme pohyb bez míče, zrychlili práci s míčem a celkově jsme se s bojovným a houževnatým soupeřem více rvali  - ve srovnání s předchozím utkáním. Na jedné polovině hřiště jsme byli i velice efektivní v dohrávání našich akcí před brankou soupeře. Na druhé straně jsme měli problémy především v I. poločase (hřiště č. 1). Tam nám vypadl střed hřiště, a také jsme měli velké rezervy v rozehrávce a celkové součinnosti. Ve II. poločase jsme ale na těchto nedostatcích výrazně zapracovali a i celkový herní projev na obou hřištích byl o poznání lepší - odvážnější. Lépe jsme drželi střed pole, posbírali mnohem více odražených míčů a hlavně jsme zkvalitnili, zpřesnili a zefektivnili rozehrávku za výrazné pomoci kluků v naší brance.“