FANSHOP

Patrik Gedeon: Každý zápas pro mě bude svátkem

29. 7. 2011 | Redakce

Patrik Gedeon: Každý zápas pro mě bude svátkem

P R A H A - Už má na kontě 191 prvoligových startů. V této sezoně by mohl kapitán Patrik Gedeon dosáhnout na magickou dvoustovku. „Je to jeden z důvodů, proč se těším do nejvyšší soutěže,“ říká.

Na co se těšíš nejvíc? Tedy kromě té dvoustovky.
Na atmosféru. Ať je to jak chce, tak ve druhé lize nejsou zápasy tak sledované.

A co na nějakého soupeře?
Asi na Slavii. Hrál jsem za ni skoro pět let. Přitom jsem ještě nebyl na novém stadionu v Edenu. Pro mě ale bude každý zápas svátkem a budu si ho užívat.

Cítíš před startem soutěže nervozitu?
Zatím žádná nervozita není, ale nebude nic nenormálního, když to na člověka před zápasem trochu dolehne. Jsme nováčkem, takže se to asi bude týkat celého týmu. Pokusíme se kluky navnadit na to, že se jedná jenom o fotbal a že si jdeme zahrát, aby je to nesvazovalo

Druhá liga skončila poměrně pozdě, takže příprava byla hodně krátká. Je to pro hráče příjemnější?
Určitě. Sice byla krátká také dovolená, ale tu jsme vzhledem k postupu rádi oželeli. Ve druhé lize jsme se připravovali měsíc a půl, pořád jsme běhali. Teď na to nebyl čas, hodně jsme trénovali na hřišti s míčem, což má každý hráč rád.

Navíc jste v přípravě vyhráli čtyřikrát v řadě. To muselo být také příjemné.
Určitě. Jdeme cestou kombinačního, rychlého fotbalu. Teď jsme se utvrdili, že ta cesta je správná. Vyzkoušeli jsme si ji proti Chotěbuzi, proti Jihlavě, proti Bohemce. Ale mistrovská utkání budou úplně jiná, takže bych výsledky nepřeceňoval. Uvidíme, jak to zvládneme. Je to pro nás výzva, těšíme se na to. Každý v týmu si chce dokázat, že na ligu má.

Máš v první lize nějaký osobní cíl?
Třeba vychovat nějaké mladé hráče, kteří hrají na mém postu. Aby si třeba jednou řekli, že hráli se mnou a že jsem jim v něčem pomohl. Ale oni už mě ti kluci začínají pomaličku předbíhat, takže se začínám učit spíš já od nich (s úsměvem).


V červnu se Patrik Gedeon zúčastnil benefičního turnaje v Kadani. Na Betis Cupu, který
se odehrál u příležitosti otevření nové sportovní haly, nastoupil v barvách futsalového
celku Sparta Chomutov, s nímž obsadil druhé místo. Důležitější však je, že se na turnaji
podařilo vybrat šest tisíc korun pro příspěvkovou organizaci Domovy sociálních služeb Kadaň a Mašťov.

 

Fotogalerie


Partneři klubu