• Ženy

• 07.03.2014

Lucie Bažoutová v nominaci U19

Minulý týden v pátek vyšla nominace hráček do 19 let. Trenér Petr Čermák na přípravné dvojutkání nominoval i naší zimní posilu Lucii Bažoutovou. Reprezentační výběr odcestuje do Švýcarska k zápasům, které se odehrají 11.3. a 13.3. ve švýcarském Widenu. Kapitánku výběru U19 se nám podařilo získat v aktuálním přestupovém období z pražské Slavie.

Lucie Bažoutová začínala s fotbalem v Žatci. V žákovském věku přestoupila do Slavie, kde díky kvalitním výkonům, dostávala pravidelné pozvánky na reprezentační akce. V kategorii U19 se vypracovala až do role kapitánky týmu. Po přechodu z dorostenecké kategorie do Áčka nedostávala tolik příležitost, a tak podzimní část sezóny dokončila na hostování v prvoligové Plzni. Zimní přípravu již nastoupila v dresu Dukly.

Lucie odehrála v kategorii U17 celkem 4 utkání a v kategorii U19 zatím 11 zápasů.

„Lucka je naše největší zimní posila do obranné řady. Tomu odpovídá i pravidelná nominace do mládežnických výběrů. Věřím, že nám svojí kvalitou pomůže splnit cíle, které jsme si do budoucna stanovili,“ okomentoval příchod nové hráčky manažer ženského fotbalu Ondřej Havlas.

Kompletní nominaci reprezentace do 19 let najdete zde.

Rozhovor s Luckou

Kompletní rozhovor s Lucií Bažoutovou naleznete na stránkách žen: