• Rozhovory

• 07.02.2014

Róbert Kovaľ: Duklu sleduji už od léta

Už třetí sezonu nastupuje za první tým druholigového týmu Michalovce. Do Dukly přišel začátkem přípravy na testy a po měsíci stráveném v našem prvním týmu, se dočkal svého prvního zahraničního soustředění.

Kolikáté je to tvé zahraniční soustředění?
Úplně první, v Michalovcích nám zahraniční soustředění nikdy nevyšlo.

A jak se ti líbí na Kypru?
Moc se mi tu libí, je o hodně příjemnější trénovat v takovýchto podmínkách než u nás na Slovensku či v Čechách, kde je zima.

A zkoušel jsi už vodu?
Ještě ne, u moře jsem už byl, ale voda mě teprve čeká..

Do Dukly jsi přišel na testy, věděl si o ní v tu chvíli něco?
Už v létě mi manažer naznačil, že bych do Dukly mohl jít na zkoušku, tak jsem se o ni začal více zajímat, sledoval jsem její zápasy, když byly v televizi atd. Moc se mi líbí její herní projev a vše kolem.

Znal jsi někoho z týmu?
Osobně nikoho, ale hrával jsem proti Márovi Hlinkovi. A z doslechu znám i Lukáše Štetinu.

V Michalovcích působíš už třetím rokem v prvním týmu, ačkoliv se nemůžu zeptat na mistrovské zápasy, vidíš nějaký rozdíl mezi slovenskou druhou ligou a první českou aspoň z hlediska přípravných utkání?
Například my mívali v přípravě většinou slabší soupeře. Ale největší rozdíl je v rychlosti hry.

Nedávno ti bylo 20 let, patříš tady k nejmladším hráčům, jak vycházíš například s těmi nejstaršími?
Ze začátku, když jsem tu byl ještě s Míšou Hamuľákem, nám hodně pomáhal Patrik Gedeon, takže výborně. Dnes jsem v pohodě úplně se všemi.

S kým jsi na pokoji?
S Matějem Hanouskem. Můj velký průvodce. (smích)

Jak se ti líbí v Praze?
Prahu mám velmi rád. Už jsem tam několikrát byl, buď na výletě, nebo v létě na přijímacích testech na FTVS.

Takže ti vyhovuje městský ruch?
Kdybych si měl vybrat, bydlel bych spíše mimo velké město, protože pocházím z asi třítisícového městečka, ale to nemění nic na tom, že se mi Praha líbí.

Říkal si, že jsi tu byl na zkouškách na FTVS, jak to tehdy dopadlo?
Byl jsem přijat, ale protože jsem hrál za Michalovce, škola se nedala stíhat. Byla nutná víkendová docházka, a to jsme hráli. Ale v budoucnu to možná ještě zkusím.