• A-tým

• 21.06.2011

První změna v kádru: Dani Chigou neprodloužil smlouvu

P R A H A - Po dvou a půl letech opouští Duklu Dani Chigou. Kamerunskému útočníkovi vypršela v červnu smlouva. „Vedení klubu nabídlo Danimu prodloužení kontraktu. Sám hráč se ho ale rozhodl nepřijmout a odcestoval do Francie ke své rodině. O svém dalším angažmá rozhodne sám,“ uvedl Günter Bittengel, sportovní ředitel klubu.

„Samozřejmě jsme se snažili Daniho udržet, protože byl důležitým článkem týmu. Bohužel se rozhodl jinak a šel svou cestou,“ dodává Bittengel. „Management klubu si velmi váží jeho práce a děkuje mu za vše, co pro Duklu odvedl.“

Chigou přišel na Julisku začátkem roku 2009. Hned ve svém prvním přípravném zápase se uvedl dvěma góly, ve zbytku sezony pak nastřílel čtyři branky. O poznání lépe si vedl v další sezoně. Posbíral celkem 14 zásahů a společně s královéhradeckým Černým a zlínským Kroupou se stal nejlepším střelcem soutěže. Na čele tabulky kanonýrů se osamostatnil v právě skončeném ročníku, v němž nastřílel devatenáct branek.

Vedení klubu přeje Danimu hodně štěstí do jeho dalšího fotbalového i osobního života.