PORTRÉTY Z JULISKYRóbert Kovaľ
    FANSHOP

Áčko nastoupilo do přípravy v plném počtu a několika novými tvářemi

3. 1. 2014 | Redakce

Áčko nastoupilo do přípravy v plném počtu a několika novými tvářemi

Nový rok je za námi a hráči A týmu jdou hrdě vstříc nejméně oblíbenému zimnímu tréninkovému drilu. A jaká sestava do něj nastoupí? Přes zimní pauzu jsme se rozloučili se jmény jako je Ondřej Vrzal, Marek Hanousek nebo Honza Pázler. Příchozími jsou naopak Vojtěch Engelmann, Jan Juroška, Petar Kunič, Mike Fryčer či Pavel Čapek. Na testy přicestoval Anel Dedič.

Po týdnu individuálních tréninků, které si hráči odbyli v domácích podmínkách se dnes celé áčko a pár nových tváří sešlo k prvnímu tréninku zimní přípravy. Po úvodním nafasování věcí, které klukům opravdu sluší, vyběhli na hřiště ve složení: Tomislav Božič, Milan Černý, Tomáš Berger, Matěj Hanousek, Marek Hlinka, Ismael Ouedraogo, Filiip Rada, Tomáš Kučera, David Tetour, Michal Jeřábek, José Romera, Luboš Kalouda, Petr Malý, Pepa Marek, Jakub Mareš, Néstor Albiach Roger, Zbyněk Pospěch, Pavel Radoš, Lukáš Štetina, Honza Vorel a Patrik Gedeon. Všichni co měli přijít, tu jsou. Zdravotně se zdají v pořádku a v jakém budou fyzickém stavu více ukážou zítřejší testy,“ řekl trenér Luboš Kozel.

Nebude chybět ani navrátilec Vojtěch Engelmann, kterému se na hostování v Ostravě obzvláště dařilo. Za podzim naskočil celkem od 14 utkání a z toho 4 krát skóroval.

Vojtěch Engelmann na prvním letošním tréninku

Mezi novými tvářemi z řad klubových barev se na Julisce proháněl hráč Kunic Pavel Čapek a bývalý junioři Petar Kunič, Honza Juroška či Mike Fryčer, oba ocenění v loňském roce cenou za nejlepšího hráče kola Juniorské ligy.

Zleva: Pavel Čapek, Petar Kunič, Jan Juroška, Mike Fryčer.

Na testy přijel hráč prvoligového celku NK Vitez Anel Dedič. „Jde o ofenzivního polaře z Bosny a je možné, že vedle něj na testy ještě nějací hráči přibudou,“ doplňuje Kozel. Dvaadvacetiletý Anel pochází z Bosny a Herzegoviny, kde nejprve působil v NK Bosna Visoko. Za současný tým NK Vitez odehrál celkem 16 utkání a vstřelil 3 branky. „Dnes ho hodnotit nebudu, má za sebou 13 hodin jízdy, uvidíme v následujících dnech,“ komentuje testovaného hráče trenér.

Anel Dedič, který přišel na testy.

Po absenci v podzimní části se do přípravy zapojili vyléčení hráči Tomáš Berger a Milan Černý. „Je otázka, jak se jejich zdravotní stav bude vyvíjet dál, doufejme, že snese i plnou tréninkovou zátěž, kterou to obnáší,“ komentuje stav „skoronováčků" Kozel.

První přípravné utkání, ve kterém se budou moci zejména nováčci předvést, čeká hráče ve středu 8. ledna v rámci již tradičního turnaje Tipsport liga. Na hřišti v Edenu je čeká domácí Slavia. „S ní jsme měli dobré zkušenosti, je to příležitost sehrát dobrá utkání. Bohužel se nehraje v Berouně, kde je ta umělka velká, což nám vyhovuje, vzali jsme ale zavděk hřištěm v Edenu, kde je tráva dobrá, takže nás čekají čtyři dobrá utkání,“ poznamenává Kozel. 

CELÝ PROGRAM ZIMNÍ PŘÍPRAVY

3. ledna: začátek přípravy
4. ledna: kondiční testy na FTVS
8. ledna: TL - SK Slavia Praha (Eden, 11 hodin)
11. ledna: TL - FK Viktoria Žižkov (Eden, 11 hodin)
18. ledna: TL - FC MAS Táborsko (Eden, 11 hodin)
22. ledna: PU - MFK Ružomberok (13 hodin)
25. ledna: TL - utkání o konečné umístění (Eden/Beroun)
31. ledna: PU - FK Dukla Banská Bystica (11 hodin)
2. - 12. února odlet na soustředění na Kypru

 

Fotogalerie


Partneři klubu