Martin Jirouš: Zlín má jeden z nejkvalitnějších týmů v soutěži

3. 6. 2011 | Redakce

Martin Jirouš: Zlín má jeden z nejkvalitnějších týmů v soutěži

P R A H A - Před rokem se Martin Jirouš podílel na titulu Sparty v Gambrinus lize, letos slaví první místo s Duklou ve druhé lize. „Který z těch triumfů je pro mě důležitější? Titul v první lize je asi sportovně výš, ale na úspěchu Dukly jsem měl zase větší podíl,“ říká čtyřiadvacetiletý útočník.

Jak jsi spokojen se svým prvním půlrokem na Julisce?
Trochu mě mrzí, že jsem promarodil půlku zimní přípravy. Od toho se odvíjelo celé jaro. Když jsem pak nastoupil, byly to takové výkony střídavě oblačno. Sám se sebou spokojený nejsem a doufám, že ten další půlrok bude lepší.

Nevylepšil ti náladu ani tvůj první gól ve druhé lize za Duklu, který jsi vstřelil v pátek Sezimovu Ústí?
Za ten gól jsem samozřejmě rád. Ale čekal jsem, že ho dám dřív. Prostě se nedařilo. Snad mi tahle trefa pomůže do dalších zápasů.

Jak sis užil postupové oslavy?
Všichni jsme si je užili, bylo to super. Jsem docela rád, že už to mám za sebou, protože to bylo náročné (směje se).

Dukla už si zajistila celkové první místo. Jak těžko se hledá motivace na zbývající zápasy?
Pro mě to určitě těžké není. Jak jsem už říkal: sám se sebou moc spokojený nejsem. Každý zápas se snažím hrát lépe a lépe. Bojuji také o místo v sestavě, takže s motivací opravdu nemám problém.

V sobotu přijede Zlín. To je velmi silný soupeř, že?
Určitě! Mají spoustu hráčů s ligovými zkušenostmi.V tabulce na tom sice nejsou moc dobře (9. místo, pozn.), ale podle mě mají jeden z nejkvalitnější týmů v soutěži.

 

Fotogalerie


Partneři klubu