PORTRÉTY Z JULISKYRóbert Kovaľ
    FANSHOP

Dukla v rámci projektu Tour de Club navštívila mládežnické týmy Tempa

26. 11. 2013 | Redakce

Dukla v rámci projektu Tour de Club navštívila mládežnické týmy Tempa

Názorné ukázky moderních tréninkových prvků, odborná diskuse nad rozvojem fotbalových talentů, ale i samotná tréninková jednotka po vzoru prvoligového celku. Takový byl další díl projektu Pražského fotbalového svazu Tour de Club. Tentokráte se do něj zapojila FK Dukla Praha, jež se spojila s týmem Tempa Praha.


„Jsme velice rádi, že jsme mohli prostřednictvím našich trenérů a hráčů juniorského týmu klukům a trenérům z Tempa předat některé z našich zkušeností a poznatků. Zároveň věříme, že bude projekt Tour de club pokračovat i na jaře, kdy bychom rádi zavítali i do klubů na Praze 6,“ prozradil Petr Studénka, manažer mládeže FK Dukla Praha.

Trenéři i samotní hráči Tempa Praha měli jedinečnou příležitost osahat si tréninkový proces společně s celkem, který je účastníkem Gambrinus ligy. Spojení „malého“ a „velkého“ tak znovu proběhlo i za přítomnosti rodičů hráčů.

„Oba dva trenéři, kteří tu z Dukly byli, mají obrovskou trenérskou i lidskou kvalitu. Jasně to ukázali i u nás. Projekt Tour de Club je výborná myšlenka, která pomůže menším klubům k pokrokům v metodice tréninku. Kluci to brali jako nový impuls, snažili se a trénink je evidentně bavil,“ hodnotil Jiří Janeček, trenér mládeže FC Tempo Praha.


„Kluci Tempa si osahali trénink v podání našeho mužstva. Jasně vidí, kam je to může posunout dál,“ řekl Jan Juroška, obránce juniorky FK Dukla Praha.
Vzájemná spolupráce v areálu SK Meteor Praha, kde mládežnické výběry Tempa trénují, bavila jak „domácí“ hráče a trenéry, tak i „návštěvu“ z FK Dukla Praha.

„Je to správná cesta k tomu, aby se český fotbal posunul dál. Takovéto projekty by se měly stát pravidelností,“ dodal Petr Fišar, hlavní trenér U14 FK Dukla Praha. Projekt Tour de Club započal svou cestu v říjnu a pokračovat by měl i v následujících měsících. Zapojily nebo se do něj zapojí všechny prvoligové pražské celky. Tedy Dukla, Slavia, Bohemians i Sparta.

 

Fotogalerie


Partneři klubu