• Rozhovory

• 23.05.2011

Filip Rada: V postup jsem začal věřit, až když rozhodčí pískl konec

P R A H A - Ještě při zápase s Kladnem jste mohli Filipa Radu vidět s plnovousem, na postupové oslavy už ale dorazil oholený. „Od ledna jsem se neholil. Tak jsem hned po zápase šel před zrcadlo a fousy musely dolů,“ říkal s úsměvem brankář Dukly, který v této sezoně posbíral už patnáct (!) čistých kont.

Holící strojek začal shánět ještě na hřišti během spontánních oslav. Pak ho ale odvedli stranou novináři, se kterými mluvil v dresu politém od šampaňského a mezi křepčícími fanoušky.

Filipe, co tě vedlo k tomu, že jsi se tak dlouho neholil?
V lednu jsem si řekl, že dokud bude šance na postup, tak se nebudu holit.

Kdy jsi začal věřit, že Dukla postoupí?
Až když rozhodčí pískl konec. I v 89. minutě jsem na kluky řval, aby to nepodceňovali.

Jaké plánuješ oslavy oslavy?
Trenér nám dal tři dny volno. Do té doby mě doma asi nikdo neuvidí.

Jak probíhala cesta za postupem z tvého pohledu?
Myslím, že jsme od začátku sezony předváděli kvalitní fotbal. Až na pár zaváhání jsme soutěž zvládli s přehledem. Byl to super fotbal.

A jaký bude zbytek sezony?
Trenér brankářů už mi naznačoval, že to byl asi můj poslední zápas v této sezoně, protože dostanou šanci další hráči. Ale zvládli jsme to, máme postup, tak mi to vůbec nevadí.