Výhra nad Kladnem zajistí postup

20. 5. 2011 | Redakce

Výhra nad Kladnem zajistí postup

P R A H A - Na jaře dokázalo Kladno překvapit favority na Žižkově nebo ve Vlašimi. Přesto stále bojuje o záchranu. V tabulce je aktuálně čtrnácté, ze sestupových příček vyskočilo díky nedělní výhře nad Hlučínem (3:0).

To vlilo do hráčů novou energii. „Fotbal je ze sedmdesáti procent o hlavě. Když jsme doma porazili Most 5:3, bylo týden na to vidět, jak je mužstvo v pohodě a přehrálo Vlašim,“ řekl trenér Jaroslav Peřina.
Jako by Kladnu bylo souzeno hrát o udržení. Jeho fanoušci nepoznali v posledních pěti letech nic jiného. Čtyřikrát v řadě se modrobílý klub zachraňoval v lize – třikrát úspěšně, v minulé sezoně ale sestoupil. Kdo čekal, že letos bude usilovat o návrat do Gambrinus ligy, spletl se.

SK Kladno se potýká s velkými finančními problémy. Případný sestup do ČFL je pro něj tou nejmenší hrozbou. Vedení klubu totiž bojuje o samotné přežití. „Jsme zhruba tři miliony korun v minusu. Potřebovali bychom aspoň šestnáct milionů. Sháníme sponzory, ale na Kladensku je to neuvěřitelně těžké,“ řekl před několika týdny Eduard Novák, ředitel klubu.

Ale zpátky na hřiště. Tam fotbalisté houževnatě bojují o udržení ve druhé nejvyšší soutěži. Pomáhají mu k tomu i někteří kmenoví hráči Dukly, kteří na stadionu Františka Kloze hostují. Například v minulém zápase skórovali Jakub Sklenář s Davidem Radostou.

V pátek ale budou do hlavních rolí obsazení zcela jiní herci ¬– hráči Dukly. Právě oni si mohou připsat obrovský úspěch. Pokud porazí Kladno, vrátí na Julisku první ligu. Podpořte je v jejich snaze svými hlasivkami. Ať ovládne dejvický stadion postupová radost!


Minulé utkání Kladna:

SK Kladno - FC Hlučín - 3:0

Branky: 18. Sklenář, 26. Radosta, 58. Wojnar (pen.). ŽK: 90. Puchmertl - 68. Bogdaň, 70. Štefek. ČK: 38. Pavlík

SK Kladno: Jakubov - Procházka, Macháček, Samek, Hajník - Wojnar, Radosta, Holub (69. Čurda) - Sklenář, Štverák (72. Puchmertl), Kabele (85. Jelínek).

FC Hlučín: Hampel - Bogdáň, Cverna, Mozol, Pavlík, Bartl (75. Skwarczek), Bartošák, Motal (46. Žondra), Štefek (72. Coufal), Hrtánek, Hanus.

Poslední vzájemné utkání:

SK Kladno - FK Dukla Praha - 0:2


Branky: 25. Chigou (pen.), 59. Malý

SK Kladno: Tesař - Procházka, Samek, Hyský, Kučera (63. Zoubek) - Bartoš (46. Zachariáš), Cigánek (82. Coufal), Holub, Wojnar, Kabele - Vukovič.

FK Dukla Praha: Rada - Šmíd, Pospíšil, Vorel - Hanousek, Hašek, Šiml, Malý (82. Kučera) - Chigou, Svatonský (77. Berger), Vrzal (63. Vrána).

 

Fotogalerie


Partneři klubu