FANSHOP

Dukla v YPSILONCE aneb Příběhy z tribuny byly pokřtěny

3. 10. 2013 |

Dukla v YPSILONCE aneb Příběhy z tribuny byly pokřtěny

V úžasné atmosféře plné smíchu i dojetí proběhl 2.října 2013 křest knihy Zuzany Maléřové Příběhy z tribuny s fotografiemi Vlada Bohdana.


V pražském divadle Ypsilon se sešla vzácná společnost. Kmotry knihy byly přední osobnosti souboru -  principál Ypsilonky Jan Schmid, herci Pavel Nový, Jiří Lábus, Martin Dejdar, Jan Jiráň a Miroslav Kořínek. Ti všichni vyprávěli, hráli, zpívali a především křtili. Nešetřeli chválou na knihu, Jiří Lábus přiznal, že ho dojala a že každý její příběh by mohl být  natočen jako hollywoodský film. 

Samotný akt křtu byl vskutku netradiční. Zuzana Maléřová knihu před jejím vstupem do života políbila a položila k nohám Jiřího Lábuse. Ten ji svým mohutným zpěvem árií z italských oper vydatně poplival pro štěstí. To jistě  pocítili i diváci v prvních řadách, kterými byli aktéři knihy. Táňa Fischerová, Barbora Srncová, Stanislav Zindulka, Patrik Gedeon, Luboš Kozel, Petr Malý, Tomáš Berger, Michal Kolomazník, Petr Fišar, Jaroslav Žipaj, Michal Prokeš, Günter Bittengel a další.  Poté, co byli spolu s knihou Jiřím Lábusem poprskáni, byli i obdarováni. Právě to byl jeden z nejhezčích okamžiků podvečera. 

Mladí hráči Dukly vstoupili na jeviště, každý z nich se představil a vyzval "svou" osobnost, které na jevišti poděkoval a předal knihu.  Po závěrečném krásném slově generálního manažera FK Dukla Praha Michala Prokeše následovalo ještě překvapení. Dárek. Od autorky knihy, pro přítomné hráče ligového A týmu a všechny, kteří fandí cestě, kterou se tento klub vydal. Její text zhudebnil Jan Jiráň, píseň zazpívala Alžběta Bohdanová a všichni společně jsme se rozloučili refrénem:

"Tolik nadechnutí, v každém naděje, 
pozvedá nám srdce k nebi, Dukla naše je. 
S dechem hráčů, věrni sobě, cesta nezměrná, 
Dukla to je čest a sláva, hrdost vítězná!"

Kniha Příběhy z tribuny bude stát 299 Kč a můžete si jí zakoupit v našem e-shopu. Přímý odkaz na zakoupení knihy najdete zde.

Prohlédnout fotogalerii

 

Fotogalerie


Partneři klubu