FANSHOP

Vyšla nová kniha: Legenda se vrátila

1. 10. 2013 | Redakce

Vyšla nová kniha: Legenda se vrátila

Legenda se vrátila, tak zní název nové knihy Aleše Pivody, která vznikla k 65. výročí Dukly Praha! Samotnou knihu dnes pokřtili bývalí, ale i současní hráči a funkcionáři fotbalové Dukly.

K 65. výročí armádního vrcholového sportu byla vydána kniha "Legenda se vrátila," která zahrnuje historii fotbalové Dukly od roku 1948 po současnost. Kniha popisuje fotbalová utkání, podstatné události v dávné i docela nedávné historii klubu a hodnocení jeho úspěchů i nezdarů. Kromě odehraných zápasů a momentů z historie přináší kniha profily a rozhovory s bývalými hráči, trenéry, funkcionáři a dalšími významnými osobnostmi spojenými s naší Duklou.

"Po návratu Dukly Praha do profesionálního fotbalu v roce 2007 se zrodila myšlenka, aby taková významná událost byla zvěčněna vydáním knihy, která by vystihovala celou historii Dukly od roku 1948 až po ten postup do druhé ligy. Z toho vznikla knížka Dukla do toho. Ale uběhlo několik let a přišel za mnou pan Jícha a pověděl mi, že knížka už je zastaralá a když nyní hrajeme utkání, tak jí nemůžeme dát ani jako dárek, protože jsou tam věci neaktuální. Tak jsme se do toho pustili a napsali jsme knihu novou. A nyní jsme pokřtili ten výsledek a když se bude líbit, budu jenom rád. Rád bych poděkoval panu Jíchovi, který je opravdu perfekcionista a Jiřímu Blažkovi za jejich spolupráci, bez které by kniha nevznikla," uvedl autor knihy Aleš Pivoda.A právě na dnešní den připadl slavnostní křest knihy ve VIP prostorách klubu, kde se sešly významné persony spojené s Duklou. Mezi nimi byl i muž, který současnou a minulou Duklu spojuje. Bývalý hráč a současný sportovní ředitel Günter Bittengel. "Vždy, když vyjde nějaká taková kniha o historii klubu, tak je to signál o tom, že ten klub je neustále činný. A samozřejmě je dobré vždy zmapovat historii, obzvlášť když Dukla patří mezi nejslavnější kluby v historii české kopané. A je velice pěkné, když se při takové akci protne historie s přítomností. Je vidět, že i přes ty peripetie, které měla Dukla v určitém období, tak ti hráči, funkcionáři a další, kteří měli Duklu rádi, tak zůstali a při téhle příležitosti se všichni sešli a jsou rádi, že je tento klub znovu na cestě zpět k těm úspěšným časům," uvedl na adresu dnešního akce bývalý reprezentační hráč.

Knihu si už brzy budete moci koupit v našem e-shopu a ve fanshopu při domácích utkáních!

 

Fotogalerie


Partneři klubu