• Články žáci

• 09.09.2013

Výsledky žákovských týmů z víkendu 7. - 8. září 2013

Vydařené kolo zaznamenali týmy žáků na všech frontách. Starší žáci hostili tým Fotbalové Akademie Šluknovského výběžku (Varnsdorf), který porazila patnáctka 6:0 a čtrnáctka 10:0. Stejně se dařilo i mladším žákům na hřišti Karlových Varů, kde třináctka zdolala domácí v poměru 22:2 a dvanáctka 23:4.

FK Dukla Praha U15 – FAŠV 6:0 (2:0)

Branky: Dobiáš 2x (Hamborský, Bažo, Palivec), Hamborský 2x (Palivec, Dobiáš), Palivec (Bažo), Praus (Dobiáš), Pakeš (PK) (Hamborský).
Sestava: Roub (36. Pakeš) - Bažant (47. Praus), Kosík, Kubů, Šmalcl - Štědrý, Palivec, Hamborský - Bažo (47. Bell), Dobiáš, Šolaja.

Trenér Tomáš Večeřa řekl o utkání: „V úvodních minutách jsme nedostupovali hostující útočníky a vytvořili i pár individuálních chyb, které vedly ke třem dobrým šancím soupeře. Ale zhruba od 10 minuty jsme dostali utkání pod svoji kontrolu a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Za poslední dobu to byl náš nejlepší výkon. Jen v proměňování šancí nám chybí větší klid a rozvaha. Dokázali jsme se i dvakrát prosadit z rohových kopů, hlavně díky Denisovi, který je velmi kvalitně zahrával.“

FK Dukla Praha U14 – FAŠV 10:0 (10:0)

Branky: 2., 10., 11. Babka, 4., 6., 13. Drozd, 22., 29. Rattay, 24. Novák, 35. Bohdan.
Dukla Praha: Záhora - Pelc, Novák (35. Houha), Doležal (27. Hamborský), Bohdan (35. Júza) - Ferreira, Švihálek (35. Studnička), Babka - Rattay (35. Kadlec), Drozd, Tvrdík.

Trenéři řekli o utkání: "Chlapci v tomto zápase měli od začátku více ze hry, což vedlo k vytvoření mnoha gólových situací, které se nám v prvním poločase podařilo proměnit. Ve druhém poločase jsme se před branku dokázali dostat také mnohokrát, k vstřelení gólu ovšem už tak často nedocházelo."

1.FC Karlovy Vary – FK Dukla Praha U13 2:22 (1:10)

Branky+Asistence: Kozel 5+0, Janků 4+2, Dostál 2+4, Havlíček 3+2, Dolák 2+0, Peake 2+2, Linhart 1+3, Podzimek 1+2, Mentberger 1+1, Jarovský 1+0, Holoubek 0+2, Stanislav 0+2, Ludvíček 0+1, Novichikhin 0+1.

Hodnocení trenérů Tomáše Kondera a Patrika Zeidlera: "Od úvodu utkání jsme soupeře jasně přehrávali ve všech činnostech. I když hřiště nebylo úplně ideální, snažili jsme se hrát celou dobu kombinačně po zemi naši hru. Domácím jsme až na pár „brejkových“ situací nic nedovolili . Oproti předchozím zápasům jsme zlepšili naši produktivitu v zakončení a začali proměňovat šance. Všichni hráči zaslouží pochvalu."

1.FC Karlovy Vary – FK Dukla Praha U12 4:23 (2:12)

Branky: 5x Kočí, 3x Neruda, 3x Mejdr, 2x Mlejnek, 2x Helgert, 1x Štefan, 1x Peřina, 1x Šebrle, 1x Houška, 1x Šátek, 1x Novotný J., 2x vlastní
Sestava I.: Štefan, Dufek, Kleček – Peřina, Neruda, Mlejnek, Hypius – Helgert, Kozojed. II.: Bičiště – Houška, Mejdr – Novotný A., Novotný J., Šebrle, Šátek – Kočí.

Trenér Jaroslav Žipaj řekl o utkání: „Utkání ve Varech jsme zvládli i přes početnou marodku a omluvy odehrát v poměrně slušné aktivitě i kvalitě. Většina kluků se zkouší zlepšovat v herních situacích, na kterých teď pracujeme v tréninku. Je dobré, že na tyto situace kluci myslí a snaží se je přenést z tréninku do zápasu.“