PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch
    FANSHOP

Filip Rada děkuje fanouškům

15. 8. 2013 | Redakce

Filip Rada děkuje fanouškům

Dnem 30. června 2013 skončilo hlasování fanoušků pro Nejoblíbenějšího hráče FK DUKLA Praha v sezóně 2012 – 2013. Zejména „raketovým jarem“ se vítězem 2. ročníku této divácké ankety stal Filip Rada, který se v průběhu soutěže u fanoušků stal také 6x hráčem kola Dukly. Podzimní král Tomáš Borek skončil celkově druhý a vítěz premiérového ročníku ankety 2011 – 2012 Patrik Gedeon tentokrát bral třetí místo.

Bramborová medaile, pokud to tak platí i ve Španělsku, zůstala na Jose Antonio Romera. Fanoušci poslali osmnácti hráčům dohromady 549 slosovatelných hlasů a do pomyslné jedenáctky se ještě, v pořadí od pátého místa, u nich vešli: Berger, Vorel, Pospěch, Malý, Néstor, Vrzal a Božič. Při zápase doma s Olomoucí štěstěna nestála jen na straně čtyřgólového Pospěcha, ale také tří hlasujících, které nebojácný mladý fanoušek z Karlových Varů vytáhl z poločasové tomboly. První cenu, zarámovaný dres s podpisy hráčů loňské soupisky, si domů odnesl skalní fanda a kotelník Zdeněk Novotný. Obdobná trofej čeká na jednoho hlasujícího i ve 3. ročníku této fanouškovské ankety. Při následujícím domácím zápase se Slávií v přestávce zápasu vylosoval maskot Dukly Praha jednoho z dvaceti pěti hlasujících, kteří svým Nejoblíbenějším hráčem označili právě Filipa Radu. Na mne padlo, abych za všechny fandy a fanynky Filipovi předal, při zápase   vystavený, krásný skleněný pohár s vybroušeným nápisem „Vítěz ankety fanoušků o nejoblíbenějšího hráče FK DUKLA PRAHA v ročníku GL 2012 – 2013“, s logy klubu a fanklubu. Po smůlovaté prohře 0:1 na to nebyla ale nejvhodnější chvíle a  tak jsem svoji úlohu splnil, za účasti  Vaška Šubrta a se svolením trenérů Kozla a Suchopárka, až následující den na Strahově po pozápasovém tréninku s rehabilitací. Ještě předtím jsme si s Lubošem Kozlem moc zajímavě povídali o hráčích širší soupisky áčka a o posledním zápase, což se z klubové kuchyně ale nevynáší. Pak už kondiční trenér Čepek brankáře Radu uvolnil a my jsme měli tu čest mu s poděkováním neformálně, ale o to upřímněji, potřást rukou a předat křišťálový pohár, zhotovený a darovaný jiným z fanoušků, pro neoblíbenějšího hráče Dukly minulé sezóny. Filip Rada za cenu poděkoval a, ač trochu upocený, odpověděl i na našich pár zvídavých otázek. Rád tento minirozhovor všem fanouškům tímto tlumočím.

Jaký je to pocit přebírat cenu pro nejoblíbenějšího hráče fanoušků Dukly a kam bys ji ve sbírce svých úspěchů a trofejí zařadil?
"Je to moc krásný pocit, tuto cenu řadím hodně vysoko!"

Vnímají hráči v průběhu soutěže nějak průběžné výsledky ankety fanoušků o hráče kola a celkově neoblíbenějšího hráče? Nepůsobí to naopak někdy na ně negativně nebo rušivě, anebo pozitiva převažují?   
"Já myslím, že o soutěži víme, že probíhá. A rušivý nebo negativní vliv na nás určitě nemá."

Nakolik mužstvu pomáhá nebo nepomáhá divácká podpora v hledišti? A co bys poradil klubu nebo fanklubu ohledně fanoušků?
"Mužstvu pomáhá divácká kulisa hodně. Lidé patří k fotbalu, bez nich by to nešlo."
 
Sleduješ Ty nebo někdo z ostatních hráčů diskusi fanoušků na klubovém webu a Facebooku? I když o Tobě jsem zaslechl, že na facebooku s některými příznivci i komunikuješ; je to pravda?
"Diskuzi fanoušků nesleduji, ale občas mi nějaký skalní fanoušek napíše na Facebooku, to je pravda."

Připadá mi trochu zvláštní, že po dvě poslední sezóny jsi před výkopem novinářům vždy řekl, že prvořadé je zachránit se v 1. lize. Proč ta opatrnost?
"Opatrnost musí být vždycky, ale říkám to hlavně proto, že to je první krok k nějakému úspěchu, získat v sezóně co nejdříve 30-32 bodů a pak koukat dále."

A místo poslední otázky, mohu Ti dát prostor pro nějaký specifický vzkaz i Tvým brankářským kritikům?
"Já nějaké mám?:-) Nemám pro ně žádný vzkaz. Každý má na každého fotbalistu svůj vlastní názor a ten mu nebudu určitě brát." 

Fotogalerie


Partneři klubu