• Klub

• 01.08.2013

Stane se Zbyněk Pospěch Hráčem měsíce?

Prvním vítězem ankety Ligové fotbalové asociace (LFA) Hráč měsíce v sezóně 2013/2014 bude jeden z tria útočníků Zbyněk Pospěch (Dukla Praha), Michael Rabušic (Slovan Liberec) a Tomáš Wágner (Viktoria Plzeň). Tak zní verdikt odborné komise, která vyhodnotila dvě odehraná červencová kola.

Ocenila přitom především výjimečný počin Zbyňka Pospěcha, jenž v duelu s Olomoucí sám rozhodl o vítězství 4:0. Něco podobného se v Gambrinus lize naposledy stalo před sedmi lety.

Pospěch se zařadil do společnosti Josefa Obajdina, Roberta Vágnera, Vratislava Lokvence a Davida Střihavky, kteří v dějinách samostatné české nejvyšší soutěže zaznamenali čtyři branky v jednom utkání.

Na zisk křišťálové trofeje už podruhé v kariéře kandiduje Michael Rabušic, jenž svou první možnost v květnu letošního roku neproměnil. Nominaci si vysloužil svými třemi zásahy, jimiž zařídil dvě výhry. Třetím do party je ostrostřelec mistrovské Plzně Tomáš Wágner, autor dvou gólů ve dvou startech.

Hlas našemu útočníkovi můžete dát zde.