• Rozhovory

• 27.07.2013

Marek Hlinka: Útočný a kombinační styl hry mám rád

Marek Hlinka je slovenský záložník, který přichází z klubu našeho jmenovce - FK Dukla Bánská Bystrica. Jeho ligové zkušenosti otestoval trenér Kozel hned v utkání se Znojmem, do kterého naskočil na poslední půlhodinu.

Marku, kde se zrodila myšlenka přestupu do Dukly Praha?
V zimě mi končila smlouva v Bánské Bystrici, můj manažer mi začal hledat klub a když zjistil, že Dukla Praha prodala Borka a hledá za něho náhradu, tak se Dukle ozval a po rychlém jednání jsem se stěhoval do Prahy.

A co styl, kterým se Dukla prezentuje, vyhovuje ti?
Styl Dukly je pro mě nový, musím si na něj zvyknout, ale líbí se mi, protože je velmi útočný a kombinační, a to já mám velice rád.

Jaké máš fotbalové ambice?
Moje ambice jsou vysoké jako u každého sportovce, ale v první řadě chci pravidelně hrát v Dukle a pomoci ji k co nejlepším výsledkům.

K týmu si se připojil během letního soustředění, jak tě kluci přijali?
Z mého pohledu mě kluci přijali celkem dobře, poradili mi, pomohli mi se rychleji adaptovat.

S kým sis sedl nejvíce?
Nejvíce asi s Tomášem Kučerou, ten mi v hodně věcích poradil, jak to tu chodí.

Co přezdívka, dostal jsi už nějakou? "Švestkyč" (kustod A týmu, pozn. redaktora) je na tohle prý hodně dobrý. :)
Ještě jsem žádnou nedostal, zatím mi všichni říkají Mára, ale uvidíme co Švestkyč časem vymyslí. (smích)

V utkání se Znojmem si odehrál posledních 30 minut, jaké z toho máš pocity?
V první řadě jsem byl velice rád, že mi trenér dal šanci, hned jsem měl příležitost na vstřelení gólu, takže pocity ze zápasu by byly dobré, kdybychom ho vyhráli. Takhle to mohu hodnotit jako ne příliš úspěšnou premiéru.

Jak se těšíš na Olomouc?
Na Olomouc se těším, protože tam hraje bývalý spoluhráč ze slovenské reprezentace Karaš a taky Ivan Lietava, takže to bude zajímavý zápas.

Jak moc jsi sledoval Českou ligu?
Sledoval jsem ji, protože mi tady hraje spoustu kamarádů a bývalých spoluhráčů, takže něco o české lize vím.

Byl bys pro spojení slovenské a české ligy?
Já jako Slovák, bych byl určitě rád, kdybych mohl odehrát znovu nějaké zápasy na Slovensku, jen úroveň slovenského fotbalu by se těžko vyrovnala tomu českému.

Jak se ti v Praze líbí?
Praha je krásné město, zvykám si na zdejší život. Moc jsem toho ještě nestihl, protože jsem hledal bydlení a teď, když byt mám, tak ho zase zařizuji, takže mě poznávání města teprve čeká.

Co rád děláš ve svém volném čase?
Svůj volný čas trávím nejvíce s přítelkyní, velice rád odpočívám při dobrém filmu, a když můžu, tak hodně spím. (smích)