PORTRÉTY Z JULISKYPetr Malý
    FANSHOP

Přichází nová posila, slovenský záložník Marek Hlinka!

11. 7. 2013 | Redakce

Přichází nová posila, slovenský záložník Marek Hlinka!

Definitivně jsou dojednány zásadní pohyby v kádru. Tomáš Borek podepsal víceletý kontrakt v tureckém Konyasporu a na jeho post přichází dvaadvacetiletý rodák ze sousedního Slovenska Marek Hlinka, který zde podepsal smlouvu na tři roky.

Marek Hlinka je slovenský záložník, který přichází z klubu našeho jmenovce - FK Dukla Bánská Bystrica, kde do tohoto léta, vyjma jednoho hostování v FK ŽP ŠPORT Podbrezová, působil.

„Marek mal viaceré možnosti, ktorou cestou sa vybrať. Som hrdý na neho, že uprednostnil možnosť zlepšovať sa v Dukle Praha, ktorá sa nadštandartne stará o výkonnosť svojích hráčov, pred vidinou o trochu väčšej výplaty v inom klube. Ak to porovnám, vybral sa postuponou cestou, ktorá bola úspešná a prešiel som si ju so svojím bratom. Rozhodujúcim momentom bol predovšetkým prejavený záujem a spoločný rozhovor s trénerom Kozlom a p.Šrámkom, kde sme sa mali možnosť oboznámiť s celkovým fungovaním klubu, jeho víziami a predovšetkým spôsobom ako sa k vytýčením cieľom dopracovať. Od toho sa neskôr vyvíjali rokovania s materským klubom, ktoré boli relatívne rýchle a vďaka profesionalizmu všetkých strán aj úspešne dotiahnuté. A keď mu ešte bolo pridelené číslo 33 ako v slovenskej Dukle, bolo rozhodnuté :),“  uvedl agent mladého fotbalisty Richard Čech.

Za svou fotbalovou kariéru naskočil do jedenácti reprezentačních utkání za slovenskou jedenadvacítku a ve slovenské lize zasáhl celkem do devadesáti utkání a vstřelil celkem šest branek.

„V osobě hráče Marka Hlinky přichází středopolař, který i přes svůj mladý věk má odehráno ve slovenské lize dostatečný počet zápasů a věříme, že se stane do budoucna jednou z opor našeho mužstva, stejně jako to byl odcházející Tomáš Borek nebo náš dlouhodobý kapitán Patrik Gedeon,“ uvedl k přestupu sportovní ředitel Günter Bittengel.

Jak už bylo řečeno, nová posila přišla na post odcházejícího Tomáše Borka, kde již oba kluby podepsaly potřebné dokumenty pro jeho přestup do tureckého Konyasporu.

„Tomáš Borek si díky skvěle zvládnuté sezoně řekl o zájem zahraničních klubů a přestupuje tak do klubu nováčka nejvyšší turecké ligy Konyasporu. Přejeme mu v novém angažmá hodně štěstí a děkujeme za jeho služby, které přispěly k šestému místu našeho týmu v minulé sezóně,“ dodal Günter Bittengel.

 

Fotogalerie


Partneři klubu