PORTRÉTY Z JULISKYMohamed Doumbia
    FANSHOP

Známe soupeře pro rakouské soustředění v Hinterstoderu

25. 6. 2013 | Redakce

Známe soupeře pro rakouské soustředění v Hinterstoderu

Otazníkům, s jakými soupeři se duklácké áčko střetne na soustředění v rakouském Hinterstoderu, je konec. Metalurg Doněck, Blau-Weiss Linz a Śląsk Wrocław, tyto kluby poměří síly s šestým týmem Gambrinus ligy.

Na soustředění odcestuje celý A tým už ve čtvrtek 4. července do malebného rakouského městečka Hinterstoder, kde trávil vrchol letní přípravy už loni. Zde hráče žlutého baletu čekají kromě pravidelných tréninků i tři přípravná utkání proti ukrajinskému FK Metalurh Doněck, rakouskému FC Blau-Weiss Linz a polskému Śląsk Wrocław. 

Neděle 7. července: FKD - FK Metalurg Doněck 

Klub založený v roce 1996 hraje nejvyšší ukrajinskou soutěž Premier Lihu, ve které obsadil pátou příčku s celkovým počtem 49 bodů po třiceti odehraných kolech. V zimní přípravě se Metalurg střetl s týmem Mladé Boleslavi, který ukrajinského soka porazil rozdílem jedné branky 1:0. 

Pondělí 8. července: FKD - FC Blau-Weiss Linz 

Tento rakouský tým byl založen o rok později, než předešlý Metalurg, a to roku 1997. Hraje rakouskou Erste Ligu, kde figuruje na deváté příčce. Proti tomuto týmu naposledy nastoupila Sparta, která v loňské letní přípravě porazila Linz 3:1. 

Středa 10. Července: FKD - Śląsk Wrocław 

Jeden z nejsilnějších polských týmů obsadil v nejvyšší soutěži Ekstraklasa třetí místo v tabulce. Trenérem tohoto klubu založeného v roce 1947 je Stanislav Levý, který začátkem května prodloužil v klubu smlouvu až do června 2014. Poslední utkání proti českému mužstvu odehrál Śląsk v zimní přípravě, kdy porazil Zbrojovku Brno 2:1. 

A právě po utkání proti třetímu týmu polské Ekstraklase odcestuje áčko s celým realizačním týmem zpět do Čech, kde se začne připravovat na svůj první ligový zápas v novém soutěžním ročníku Gambrinus ligy 2013/14. 

Více o místě soustředění se dočtete zde.

 

Fotogalerie


Partneři klubu