PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kozma
    FANSHOP

Hráči FK Dukla byli na FTVS

20. 6. 2013 | Redakce

Hráči FK Dukla byli na FTVS

Ani příšerné horko nezabránilo tomu, aby hráči prvního mužstva absolvovali zátěžové testy na FTVS UK.

"A" mužstvo jsme navštívili na této fakultě zrovna ve chvíli, kdy přišla na řadu skupinka Kalouda, Rada, Marek, Engelmann, Vrzal, Borek a Ilko. V nepříjemném dusnu "jeli" opravdu naplno a trenéři následně vyhodnocovali, jak se za dobu krátké dovolené, zlepšili nebo zhoršili.

A k čemu konkrétně tyto testy jsou? "Je to tradiční součást diagnostiky, která probíhá na začátku každého přípravného období a my zde zjišťujeme úroveň obecné vytrvalosti, statické stability, výbušných schopností a tělesného složení. A vůbec, jedná se o diagnostiku celého pohybového aparátu, abychom zjistili, který z hráčů má ten konkrétní sval zkrácený a na čem je tedy zapotřebí trošičku víc pracovat. A to z důvodů těch, abychom předešli především zraněním," uvedl kondiční trenér Dukly Praha Antonín Čepek. 

No a kdo podle našeho kondičního trenéra nejvíce vyniká svou vytrvalostí? "Těžko říct, tohle je opravdu složitá otázka, protože každý z hráčů je typologicky odlišný. Obecně ale klademe největší nároky na obecnou vytrvalost u polařů, kde vyniká třeba Ismael Ouedraogo, Luboš Kalouda. Ale ostatní hráči, kteří nemají přednosti v téhle vytrvalosti, tak zase vynikají v jiných věcech. Je tedy důležité to vše dobře poskládat a mít to mužstvo vyrovnané. Víme, jaké rysy má naše hra. Víme, co chceme hrát, takže nároky jsou trošku jiné na každý post," dodal trenér Čepek. 

Tak ať to kluci běhá!

 

Fotogalerie


Partneři klubu