FANSHOP

Duklu navštívili CD Chivas

21. 6. 2013 | Redakce

Duklu navštívili CD Chivas

Tak jak kdysi před léty jezdila slavná Dukla Praha (vedená nejlepším fotbalistou Evropy Josefem Masopustem), sehrát 5-6 utkání s mexickými týmy, kde je fotbal jednou velkou oslavou, tak i v současné době se mnohem mladší fotbalové "Dukelce" (ročník 1998) podařilo sehrát dvě utkání s týmem Chivas Gualadajara.

Klub CD Chivas nám umožnil získat nové a vzácné zkušenosti s velmi dynamickým a technickým pojetím fotbalu, jež v naší zemi chybí.  "Je tu jen málo možností pro kluky i trenéry dotknout se takto přímo reality kvality fotbalové mládeže," uvedl trenér Petr Fišar. 

S Chivasem jsme sehráli první utkání v rámci jednoho z nejkvalitnějších mládežnických turnajů v Evropě (All Stars Cup), kde jsme prohráli 0:1. Zde se také zrodila myšlenka sehrát ještě jedno utkání s tímto týmem, který se na turnaji dostal až do finále. Nabídka sehrát utkání s Chivasem bylo něco, co se tak často neopakuje. Tak se tým lidí z Dukly, s pomocí několika rodičů, pustili do přípravy, aby se kluci z Mexika cítili na Julisce příjemně a odjížděli také oni plni dojmu z nových poznání. 

Pan Jícha a manažer mládeže Petr Studénka uvítali celý tým u sochy pana Masopusta, kde jim pan Jícha svou vzácnou rétorikou, povídal o historii dávných přátelství našich týmů a bylo úžasné pozorovat, jak tito mladí "sportovci" pozorně a se zájmem naslouchali a v závěru ocenili toto povídání srdečným potleskem. 

Poté se kluci přesunuli do kabiny "A" týmu, kde se připravili na samotné utkání a pak už mohli společně vyběhnout na ligový trávník Dukly Praha a užít si atmosféry stadionu.  Samotné utkání bylo hráno v 19 hod a oba týmy se vyrovnávaly s teplejším počasím a mírnou únavou po náročném turnaji. I přes to všichni zúčastnění prokázali po celé utkání své nejlepší fotbalové umění a vzájemně se obohacovali o odlišnosti fotbalových stylů a kultur.
 
Našim klukům se dařilo držet krok s kluky z Mexika po tři čtvrtiny zápasu.  V závěru ale CD Chivas vystupňoval tempo a proměnil své šance a zvítězil 3:0: Kluci a všichni účastníci tohoto vzácného podvečerního dění zažili krásné chvíle. A to nejen fotbalové. Podvečer byl zakončen předáním dárků v podobě triček s logy obou slavných týmů a fotkou pana Masopusta na zádech. 

Možná v budoucnu, naše týmy, po vzoru 60. let navštíví Mexiko a navážou tak na slavnou éru Dukly. 

Děkujeme všem, jež se podíleli na organizaci tohoto přátelského podvečera.
 

Fotogalerie


Partneři klubu