PORTRÉTY Z JULISKYJan Švestka
    FANSHOP

José Romera: V Česku mi chybí moře

18. 6. 2013 | Redakce

José Romera: V Česku mi chybí moře

V loňské sezoně se prosadil do základní sestavy a jeho výkonnost na pravém kraji obrany byla více než dobrá. José Romera se v neděli vrátil ze Španělska do Prahy, aby mohl začít druhou sezonu v prvním týmu Dukly Praha.

José, tak jaká byla dovolená? 
Krátká! Opravdu krátká (smích). Ale ne, takhle se to brát nedá. Byl jsem ve Španělsku navštívit svou rodinu, přítelkyni a přátelé, které mám ve Valencii. Takže dovolená byla hezká. No, na druhou stranu, teď je v Česku počasí téměř stejné jako ve Španělsku. Akorát tu není moře :-)

A jak často vůbec navštěvuješ Španělsko?
Akorát dvakrát za sezonu, teď v létě a pak během zimní přestávky. Bohužel víckrát za rok se to stíhat nedá. Ale živí mě fotbal, takže to musím respektovat. 

A co čeština, už je to lepší? Pochytáváš nějaká nová slovíčka?
Čeština je samozřejmě těžká, ale každým dnem rozumím víc a víc. Pokud se budeme bavit o fotbalových výrazech, tak myslím, že rozumím víc než 50%. 

Určitě jsi fanoušek španělských reprezentačních celků. Takže musíte mít s Néstorem doslova žně, když je Španělsko ve finále ME U21 a hraje také na Poháru FIFA, ne?
Dnes se určitě budeme dívat na finále ME (rozhovor vznikal v úterý). Španělsko určitě podporujeme, ale díváme se na spousty jiných fotbalových utkání. Evropská liga, Champions League, španělská liga atd.

V úterý jste zahájili přípravu na novou sezonu, Tvoji druhou v dresu Dukly. Co od ní očekáváš?
To je těžké říct. Každá sezona je jiná, každá! Je složité říct teď na začátku přípravy „Budeme hrát takto a umístíme se do tohoto místa.“ Myslím, že druhou polovinu loňské sezony jsme podávali velice dobré výkony a pokud odstartujeme tak, jak jsme loni končili, tak se můžeme prát o podobné, ne – li lepší umístění.


 

Fotogalerie


Partneři klubu