PORTRÉTY Z JULISKYFilip Rada
    FANSHOP

Fotbal vs. hokej: Naši fotbalisté vyzvou na kolech extraligovou Spartu

10. 6. 2013 | Redakce

Fotbal vs. hokej: Naši fotbalisté vyzvou na kolech extraligovou Spartu

Je náročnější souboj dvanácti tvrdých mužů mezi mantinely nebo nahánění dvaadvaceti hráčů po zeleném trávníku? Dilema všech sportovních fanoušků se pokusí rozseknout závod horských kol Genesis Bike Prague. Na něm v sobotu 22. června pojedou proti sobě extraligoví hokejisté Sparty Praha a prvoligoví fotbalisté Dukly včetně svých největších hvězd Petra Tona a Patrika Gedeona.

Jedni se prý neustále válí po hřišti, druzí zase nemají výdrž, a tak musí po pár vteřinách na ledě střídat. Vtípků, kterými se trefují jedni do druhých, je spousta. Teď si ale argumenty fotbalisti i hokejisti mohou ukázat přímo při závodě. A to na horských kolech.
 
"Musím říct, že v tomto případě věřím spíše hokejistům. Za předpokladu, že hráč není zraněný, tak využíváme kolo jen jako krajně doplňkový prostředek pro rozvoj vytrvalosti (a to formou spinningu cca 2 - 3x za zimní přípravu) nebo jako formu před-rozcvičení event. po zátěži při redukci hmotnosti. Oproti tomu si troufám tvrdit, že hokejisté kolo využívají v průběhu jejich "suché přípravy" značně a najedou každoročně při rozvoji vytrvalosti opravdu velkou kilometráž,“ říká kondiční trenér Dukly Antonín Čepek.

Sázka vůdců: Gedeon půjde k ledu, Ton bude „žrát“ trávu
Závod si navíc elitní sportovci zpestří sázkou svých vůdců. Fotbalový kapitán Patrik Gedeon se vsadil se sparťanským útočníkem Petrem Tonem, kdo z nich dojede do cíle pětatřicetikilometrové trati dřív. Pokud se to povede fotbalovému záložníkovi, bude s ním muset Ton absolvovat část tréninku.

Pokud vyhraje sniper Sparty, obuje si Gedeon brusle a půjde na led. „Strašně rád jezdím na kole, loni mi žádný z našich mladých nestačil, takže se chystám Patrika pořádně prohnat. Může se mě na trati klidně chytit, ale aby to kvůli mně moc nepřepálil,“ hecuje s úsměvem svého kamaráda sparťanský střelec.

„Jen ať se směje, na kole nejsem taky žádný začátečník. Pravidelně sice na kole nejezdím, ale když jsem byl zraněný, trávil jsem na něm spoustu času a vlastně si ho kvůli tomu i pořídil. Beru to jako výzvu, protože nejsem moc zdatný bruslař. Nakonec se tak můžu zlepšit hned ve dvou sportech, to stojí za zkoušku,“ reaguje Gedeon.

A co kdyby si Ton musel jít zatrénovat na Julisku? „Fotbal mám rád, takže tréninku s Patrikem se nebojím. Třeba mě naučí nějakou tu parádičku, abych mohl na kluky v kabině machrovat,“ směje se devětatřicetiletý hráč.

Další informace k závodu Genesis Bike Prague, který startuje v sobotu 22. června ve 12 hodin od Galerie Butovice, najdete na http://www.bike-prague.cz/.  

 

Fotogalerie


Partneři klubu