• Rozhovory

• 10.01.2011

Brankář Filip Rada odpověděl na otázky fanoušků

P R A H A - Jaké má Dukla šance na postup? Jsi vztekloun? I na to jste se ptali brankáře Filipa Rady, který na všechny dotazy odpověděl. Zároveň se tímto omlouváme za zpoždění, s nímž vám odpovědi přinášíme.

Čau Filipe.. hodně ti fandím a chci se zeptat jesli je možný získat tvůj dres? :) a vsiml jsem si ze chytas v rukavicich HO tak se chci zeptat na tvuj nazor na ně? děkuji za odpoved a preju hodne stesti v zivote i na hristi..a to sami dukle praha postup do 1.ligy
Dominik

Filip Rada: Ahoj, dres nevím. Jelikož mám jen jeden z každé sady, tak nemohu říct. Když se podaří postup, tak by to možná šlo! A mohu říct, že rukavice jsou velice kvalitní. Doporučuji:-).

Který současný hráč Dukly má podle Vás nejtvrdší střelu a který nejtechničtější. "Plavou" opravdu stávající míče, s nimiž se hraje liga?
Hopkirk

F.R.: Nejtvrdší střelu má asi Petr Malý. A nejtechničtější také on. Když se balon dobře trefí, tak opravdu hodně zaplave.

Filipe,chci se jenom zeptat,zda máš v plánu hájit dres pražské Dukly minimálně aspoň tak dlouho jako Tvůj otec Petr a nebo řekneš v brzké době žluto - červeným barvám sbohem? Mimochodem,Tvé bravurní zákroky z poslední doby jsou stejně tak luxusní a výstavní jako levá noha Tvého otce.
kouk

F.R.: Nedávno jsem na Dukle podepsal novou smlouvu, tak ještě nějakou dobu zůstanu. Jsem tu spokojený. Děkuji za pochvalu, moc si toho vážím!

Ahoj filipe chtel bych se zeptat jak funguje spoluprace s druhym golmanem jakubovem ktery uz ma za sebou zahranici angazma i pozvanku do juniorske reprezentace,jetsli ti predava skusenisti ktera uz ma za sebou?
Leca

F.R.: Spolupráce je průměrná. Ani velká, ani malá. A zkušenosti nevím, asi spíš nepředává.

Filipe, v první řadě poděkování a gratulace za skvělé výkony v podzimní části soutěže a přání aby to stejně šlapalo i na jaře. Podle mě jsi jasně na prvoligové úrovni a ptám se, jak to vidíš s celou Duklou při její (snad už konečně) konfrontaci s ostatními kluby v této soutěži.
honza

F.R.: Děkuji. Nedovedu to přesně posoudit, ale určitě si myslím, že bychom byli nepříjemným soupeřem pro každý prvoligový tým!

Ahoj Filipe! Kdyby Tě pozvali fanoušci na pivo, přijal bys pozvání? A pokud ano, koho z kabiny bys vzal sebou jako baviče a koho radši nechal doma? Jinak děkujeme za výborně odchytaný podzim a do dalších měsíců hodně štěstí. Díky
Michal K.

F.R.: Kdyby to bylo o dovolené, tak bych pozvánku asi přijal. S sebou bych vzal asi Davida Mikulu. Doma by zůstal asi Marek Hanousek, jelikož pivo nepije:-).

Filipe, Tvůj otec Petr Rada (č.21 v Síni slávy - pozn.) má za sebou velmi úspěšnou a bohatou fotbalovou kariéru a nejen to, v současnosti patří i mezi naše nejznámější fotbalové trenéry. Ty jakožto syn, máš to v hlavě nastavené tak, abys otcovu vynikající kariéru zopakoval? Ale co když se Tobě mezi nejužší fotbalovou smetánku(zahraniční angažmá, reprezentace) nakonec prokousat nepodaří? Co pak, zanevřeš na fotbal? Dokážeš si Ty jakožto Filip Rada život(smysluplný, plnohodnotný a úspěšný) vůbec představit i bez fotbalu na té nejvyšší úrovni?
Díky za odpověď a držím palce!
Honza Zvolský

F.R.: I kdybych nedokázal to, co můj táta, tak se chci fotbalu určitě věnovat dál. Fotbal je můj život.

Dobrý den. Já bych se chtěl zeptat jak vzpomínáte na angažmá v Blšanech? Díky
fkblsan

F.R.: Na Blšany vzpomínám velice rád. Byly tam kvalitní podmínky a hlavně dobrá parta.

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli se dá sehnat minidres do auta nebo nějaké jiné suvenýry,jsem z moravy a na zápasy se nedostanu.Děkuji
Dalibobros

F.R.: Vše, na co se ptáte, najdete ve fanshopu na stránkách Dukly.

Jak velkou zásluhu na tom, že jste na Dukle jedničkou má to, že jste synem svého otce ? Po dobu, co jste na Julisce, zde souběžně s Vámi byli i jiní stejně dobří a možná i lepší brankaři....
Duklák

F.R.: Jsem jeho syn, ale žádnou zásluhu na tom nemá. Musel jsem si to vydřít sám. A myslím, že trenéři by se tím ovlivnit nenechali.

dobrý den rád bych se vás zaptal kde jste nejprve hrál
denis rogers

F.R.: Začínal jsem na Aritmě Praha. Pak jsem byl pár let v Německu a pak ve Spartě. Ze Sparty jsem chodil po hostování a před čtyřmi lety jsem přestoupil do Dukly.

Ahoj,predem ti chci poprat at se ti dale tak dari!A na to bych navazal.Cim si vysvetlujes narust sve formy?Kdyz si porovnam jak si chytal pred 3 roky a ted,je to velky rozdil!!!Troufam si tvrdit,za predtim si byl nase slabina a ted opora.Kde se to v tobe vzalo?
Čany

F.R.: Myslím, že před 3 lety jsem ještě neměl takové zkušenosti. Prostě se mi tu první sezonu nedařilo. Věděl jsem, že to nebylo ono.

Fandil si Dukle od mala?Uz kvuli tatovi?Pry si stejna povaha jako on,tedy vztekloun?Je to pravda?:-)
Čany

F.R.: Vždy jsem fandil týmu, ve kterém působil táta. A povaha jsem stejná. Ale lepší taková, než abych neřekl za celý zápas ani slovo:-).

Citis ze by si mohl byt jednicka i v 1 lize?Myslis ze postoupime?A jakou roli bychom podle tebe mohli hrat v 1 lize?
Čany

F.R.: Nevím, ale určitě bych se o tu jedničku porval. Mluvit o postupu, na to je brzo. Jsme teprve v polovině. Ale je pravda, že to máme dobře rozehrané. Myslím, že v první lize bychom byli kvalitním soupeřem pro každý tým.

Byl si s tatou v Kanade a Nemecku,kdyz tam hral?Hral si tam za mistni muzstva?Naucil si se tam rec?
Čany

F.R.: V Německu jsem hrál za místní klub. Německy umím dobře. V Kanadě jsem byl jen dva měsíce, ani jsem tam za žádný klub nehrál. Ale míč jsem měl v ruce stále:-).

Děkuji za otázky,
Filip Rada

Poznámka: otázky fanoušků nejsou redakčně upravovány.