PORTRÉTY Z JULISKYJosef Jakab
    FANSHOP

V areálu Schulhoffova vznikly nové tréninkové klece

17. 5. 2013 | Redakce

V areálu Schulhoffova vznikly nové tréninkové klece

Partnerský klub, FK Dukla Jižní město, pořádala svůj již čtvrtý nábor od svého vzniku a při příležitosti této akce byly otevřeny i nové tréninkové prostory, ohraničená minihřiště neboli tréninkové klece, které zde nechala vybudovat FK Dukla Praha.

Ve čtvrtek 16. května proběhl v areálu Schulhoffova již čtvrtý náborový den „sestřičky“ klubu FK Dukla Praha, FK Dukla Jižní Město.

„Dukla Jižní město funguje zhruba rok a půl a za tu dobu je to náš čtvrtý nábor,“ uvedl předseda klubu Petr Sýkora. A že je populární. Kolem nás pobíhá velká spousta kluků a holek, nechce se ani věřit, že tomu tak vždy nebylo. „Co si pamatuji, na první nábor nám přišlo šest dětí. Od té doby ale jejich počet vrostl na nejméně pětatřicet, a je tomu tak i dnes. Dělá nám to obrovskou radost,“ dodal. Součástí programu byla i malá autogramiáda, na které všichni příchozí mohli získat podpis bývalého reprezentanta a sportovního ředitele Güntera Bittengela, trenérského dua Luboše Kozla a Jana Suchopárka či hráčů A týmu Ondřeje Vrzala a Vojtěcha Engelmanna, kteří se po jejím skončení zapojili do tréninku mezi děti.

Pokud se někteří rodiče s dětmi z jakéhokoli důvodu nemohli náboru zúčastnit, nemusí zoufat. „Ti, kteří dnes nedorazili, se mohou podívat na naše webové stránky (www.fkduklajm.cz) a připojit se k nám. Najdou tam kontakt jak na mě, tak na sportovního ředitele Josefa Světlíka, který je motorem a duší klubu ,“ vyzval rodiče Petr Sýkora.

Při příležitosti náborového dne byly otevřeny i nové tréninkové prostory. „Před časem jsme viděli v tréninkovém centru Akademie Ference Puskáse v Maďarsku podobný koncept tréninkových prostorů, které jsou ohraničeny a mají zmenšený herní prostor,“ uvedl předseda představenstva FK Dukla Praha Michal Prokeš. Tyto tréninkové klece slouží především k individualizaci tréninku a jeho menším formám. „Ohraničená minihřiště se používají například k hrám ve skupinách, výrazně pomáhají v cítění skupinového prostoru a jsou skvělé na trénink jemné techniky a trénink v časoprostorovém tlaku,“ dodal.

Ohraničení je praktické i z hlediska nemožnosti úniku míče ze hřiště. Děti jsou tak neustále ve hře a v tempu. Součástí těchto tréninkových hřišť jsou i speciální pomůcky, jako nafukovací panáci či narážecí stěny. „Ty nahrazují hráče a pomáhají v tréninku jemné techniky. Dají se různě naklánět a pomocí toho si hráč muže narazit a připravit střelu přímo ze vzduchu, střelbu hlavou nebo střelbu z prvního doteku na zemi. Řekl bych, že je to v podstatě první koncept podobného druhu v České republice. A my bychom rádi vybudovali stejný prostor i v Dejvicích.“ vysvětlil Michal Prokeš.

Využívat nové tréninkové prostory budou moci týmy obou klubů, a to FK Dukly Praha a FK Dukly Jižní Město, tak i veřejnost. „Samozřejmě se nebráníme tomu,aby si tady děti hrály volně, ale musí se dodržovat nějaká pravidla, protože je to náročné z hlediska financování a údržby. Dají se tu organizovat třeba i turnaje v malé kopané,“ uvedl příklad.

„Velké poděkování patří především Praze 11 a starostovi Daliboru Mlejnskému. Je příjemné, že děti nejsou v čistě fotbalovém prostředí, ale že se tu prolíná více sportů, které mohou využít i rodiče a děti všech věkových kategorií. V tom Praha 11 působí koncepčně, a díky tomu zde vznikla krásná oddychová zóna,“ poděkoval pan Prokeš. A má pravdu, celý areál je skvěle koncipovaný, najdete tu squashové a indoorové centrum, můžete si zde zacvičit aerobic, pro děti tu je připravené krásné dětské hřiště s pohodlným posezením pro maminky a samozřejmě velké tréninkové plochy pro fotbal včetně dnešní nově otevřené tréninkové pomůcky v podobě ohraničených minihřišť.

Prohlédnout fotogalerii

 

Fotogalerie


Partneři klubu