• Rozhovory

• 19.10.2010

Na tabulku se teď kouká krásně, říká Michal Šmíd

P R A H A - Během podzimu nezmeškal ani jedinou chvilku hry. Stoper Michal Šmíd odehrál všech 1170 minut. Má proto velký podíl na tom, že Dukla inkasovala ve 13 zápasech jen sedm branek, což je společně s Vlašimí jasně nejméně z celé soutěže. Ale ten poslední gól ho hodně mrzí.

Jak hodnotíš utkání se Sezimovým Ústím?
První poločas byl jeden z nejhorších, jaké jsme odehráli. I když jsme dali gól, který rozhodčí neuznal, přitom ofsajd nebyl. Ale druhá polovina už nebyla tak špatná, měli jsme nějaké šance. Pak se nám podařilo dát gól z takové přísné penalty. Ale jednu situaci jsme neuhlídali a soupeř vyrovnal.

Čím si vysvětluješ, že v první půli jste byli tak pasivní?
Sám nevím. Soupeř dobře bránil, nám chyběl pohyb, rozehrávka byla pomalá. Sešlo se víc věcí najednou, a pak to bylo takhle špatný.

Soupeř vlastně využil svou jedinou velkou šanci.
Byl to takový hloupý gól, ale asi to byl trest za tu naší první půli.

Dukla doma neprohrála už více než rok. Čím to? Je doma tak silná, nebo se soupeřům hraje na Julisce špatně?
Nevím. Teď jsme sice ztratili, ale celkově je ta bilance asi docela dobrá. Soupeři možná mají nějaký respekt a nám se většinou daří. Ale že by ten stadion měl nějaká specifika, to mě ani nenapadlo.

I díky páteční remíze poskočila Dukla na první místo v tabulce. To je krásný pohled, že?
Dívá se na to krásné, ale mohlo se na to dívat ještě líp, protože jsme mohli mít o čtyři body víc.

Narážíš na zápasy na Žižkově a se Sezimovým Ústím?
Třeba. Ve Vlašimi jsme taky nemuseli prohrát, v Karviné jsme mohli vyhrát. Některé zápasy jsme taky mohli prohrát, ale když to vezmu celkově, tak jsme bodů mohli mít trochu víc. Ale jsme první, tak by člověk neměl nadávat.

Předpokládám, že první místo se budete snažit udržet minimálně do konce podzimu?
To bychom chtěli. I když nemáme úplně lehký los, chceme udělat co nejvíc bodů a vydržet tam.

Teď vás čeká Zlín. Jaký je to soupeř?
Určitě nevyzpytatelný a těžký. Dokážou udělat body venku, ale pak doma ztratí. Na těžší soupeře hrají líp. Tak uvidíme, ale bude to těžké.