Poradí si Dukla s exligovým soupeřem?

15. 10. 2010 | Redakce

Poradí si Dukla s exligovým soupeřem?

P R A H A - Ještě v minulé sezoně se na kladenském stadionu Františka Kloze hrála první liga. V neděli se na něm představí FK Dukla Praha. Jak si s exligovým soupeřem poradí? Přijeďte se sami přesvědčit. Utkání začíná v 15 hodin.

V sezoně 2009/10 obsadili Středočeši v nejvyšší soutěži patnácté místo, na příčky zajišťující záchranu ztratili pět bodů. Po třech letech se tak Kladno vrátilo do druhé ligy.

V létě se mužstvo hodně obměnilo. Odešli brankář Kostolanský, talentovaný stoper Beneš, další obránci Gross a Mráz, mazák Marcel Lička, středopolař Szabo, útočník Šilhan… Dalším hráčům skončilo hostování. V průběhu sezony pak Kladno opustil i brankář Pavlík, jenž pomáhá Plzni k prvnímu místu v ligové tabulce.

Nejvýraznější posily dorazily v průběhu sezony. „Příchodem stopera Kučery a útočníka Vukoviče zkvalitnilo Kladno defenzivní i ofenzivní činnost,“ řekl Jan Suchopárek, asistent trenéra.

K ještě jedné velké změně došlo v rozjeté sezoně. Poté, co se Kladnu nevydařila úvodní kola, rezignoval koncem srpna trenér Stanislav Hejkal. Modrobílé mužstvo po něm převzal zkušený trenér Miroslav Beránek. „Nabídka mě ani moc nepřekvapila. Byl jsem bez angažmá, do Kladna to mám kousek, tak jsem rád nabídku přijal,“ zdůvodnil svou volbu Miroslav Beránek.

V současné době je jeho mužstvo s dvanácti body na jedenáctém místě v tabulce. V minulém kole podlehlo Hlučínu 2:3. „Proti Dukle nesmíme prohrávat osobní souboje a hrát důrazně. V Hlučíně jsme v osobních soubojích zaostávali a stálo nás to body. Věřím, že si z toho hráči vzali ponaučení,“ řekl Miroslav Beránek pro klubový web.

Utkání 12. kola SK Kladno – FK Dukla Praha začíná na stadionu Františka Kloze v neděli v 15 hodin.


Poslední utkání našeho soupeře

Hlučín - SK Kladno 3:2 (1:1)
Branky: 35. Mareš z pen., 80. Schulmeister z pen., 86. Gulajev - 29. Kučera z pen., 90. Kabele. Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Gallo. ŽK: Ulma, Vaněk - Coufal, Kučera, Vojnar, Cigánek. Diváků: 752.

Hlučín: Václavík - V. Coufal, Bogdaň (57. Hajčík), Ulma, Mareš - Ondrušík, Hrtánek, Milutinovič (65. Schulmeister), Vaněk (90. Mozol) - Gulajev, Cousens. Trenér: Bartl.
Kladno: Tesař - Bartoš, Coufal, Kučera, Procházka - Kabele, Holub, Vojnar (83. Cigánek), Zoubek (59. Hyský) - Vukovič, Zachariáš (81. Samek). Trenér: Beránek.
 

Fotogalerie


Partneři klubu