Teď začne
vojna!

Jan Suchopárek: V Kladně nás nečeká nic jednoduchého

13. 10. 2010 | Redakce

Jan Suchopárek: V Kladně nás nečeká nic jednoduchého

P R A H A - Na Kladně působil sedm let jako šéftrenér mládeže, nedaleko středočeského města stále bydlí. V neděli ale přijede Jan Suchopárek, asistent Luboše Kozla, na stadion Františka Kloze jako soupeř.

V neděli čeká Duklu zápas na Kladně, kde jste dlouho působil. Jak se těšíte?
Na Kladně jsem byl sedm let, takže utkání pro mě bude mít zajímavý nádech. Ke klubu mám úzkou vazbu. Ale dnes už jsem na Dukle, která má lepší mužstvo, musí to však potvrdit na hřišti.

Zavoláte některým kamarádům či bývalým kolegům kvůli nějaké sázce nebo kvůli hecování?
Byl jsem u mládeže, takže u A mužstva bývalé kolegy nemám. Ale hráče z prvního týmu znám osobně, některé celkem dobře, ale ne zase tak moc, abych jim telefonoval.

Čekáte nějaké přivítání třeba do fanoušků?
Fanoušků v Kladně bohužel moc nechodí, žádné ovace určitě nečekám. Někteří fanoušci asi ani neví, že jsem v Dukle.

Ještě loni hrálo Kladno první ligu, teď je ale v tabulce až na jedenácté příčce. Není pro vás jeho současné postavení zklamáním?
Zklamáním bych to nenazval, spíš je to trošku překvapení. Kladno má kádr na to, aby hrálo v první polovině tabulky, možná dokonce mezi prvními pěti. Nepovedl se jim vstup do soutěže, po příchodu trenéra Beránka se však trochu zvedli. Situace ale pořád není růžová, a to zejména po finanční stránce. Jestliže se Kladnu nepovedou určitě kroky, může mít problémy.

Co Duklu v neděli čeká? Jakým je Kladno soupeřem?
Kladno je velice kvalitní soupeř. V zápasech s Varnsfodrem nebo s Vlašimí ukázalo charakter, bojovnost a nasazení. Příchodem stopera Kučery a útočníka Vukoviče zkvalitnilo defenzivní i ofenzivní činnost. V sestavě je pár šikovných fotbalistů, kteří se umí prosadit jeden na jednoho. Zkrátka: nečeká nás nic jednoduchého.

 

Fotogalerie


Partneři klubu