clanek-1
  • Klub

  • 06.06.2024

Hráči Dukly na hostování

Jak se dařilo hráčům Dukly na hostování? Filip Matoušek a Jiří Hudec působili v Příbrami, Jan Kozojed na Žižkově, Jakub Hodek ve Varnsdorfu a Daniel Spilka bude hrát se Slovanem Velvary baráž o druhou nejvyšší ligu.

Jiří Hudec a Filip Matoušek společně hostovali v Příbrami. Zatímco Matoušek zde strávil celou sezónu, Jiří Hudec se k Příbrami připojil v průběhu zimní pauzy. Matoušek nastoupil do pětadvaceti zápasů (téměř 2000 odehraných minut) a přispěl jednou brankou. Stejný počet gólů zaznamenal také Jiří Hudec, který ale stihl nastoupit jen do devíti zápasů (přes 300 odehraných minut). Ani přes snahy dukelských mladíků se však Příbram neudržela v druhé nejvyšší lize a příští rok tak bude hrát ČFL.

„Sezóna se po týmové stránce moc nepodařila, ale jsme rádi za každou zkušenost. Doufám, že nám toto působení pomůže v dalším vývoji. Jsme také rádi, že nás kabina dobře přijala, že jsme dostali šanci se ukázat," shodují se oba hostující fotbalisté.

Jan Kozojed se v rámci první profesionální sezóny přesunul na Žižkov. Během třiadvaceti duelů dvakrát skóroval. Na hřišti strávil téměř 1400 minut, což sám považuje za velký úspěch.

„Žižkov má svoji kvalitu a odehrát zde tolik času beru jako velký úspěch. Sezóna byla náročná, po podzimu jsme se ale zvedli a nakonec jsme paradoxně skončili blíže baráži než sestupu," řekl ke svému angažmá talentovaný obránce.

Jakub Hodek byl čtvrtým hráčem, který v rámci hostování zamířil do druhé nejvyšší ligy. Varnsdorfu pomohl k záchraně dokonce šesti góly, což ho řadí mezi čtyři nejlepší střelce Severočechů. Ve dvaceti duelech odehrál přes 850 minut.

„Chtěl bych poděkovat Varnsdorfu za nabídnutou příležitost. Jsem rád, že se nám nakonec podařilo udržet druhou ligu, i po osobní stránce jsem spokojený. Mrzí mě pouze to, že jsem se ke konci soutěže zranil, jinak by byl celý ročník ještě o kousek lepší," zhodnotil své angažmá dvaadvacetiletý útočník.

Daniel Spilka je jediný hráč, kterému ještě neskončila sezóna. Svými výkony ve Slovanu Velvary pomohl Středočechům do baráže ČFL, kde se jeho celek utká se SK Slavia Praha B. Tato baráž je naplánována na 12. a 15. června a její vítěz postoupí do druhé nejvyšší ligy.

"Sezóna se nám vydařila, vyhráli jsme ČFL B. Tým a parta je úžasná, nasbíral jsem mnoho cenných zkušeností a jsem moc vděčný za toto působení. Baráž proti Slavii si jdeme hlavně užít."