clanek-1
  • Klub

  • 30.05.2024

Dukla v české reprezentaci

Martin Douděra a Filip Špatenka byli nominováni do fotbalové reprezentace České republiky.

Martin Douděra byl především v jarní části sezóny oporou dukelské zálohy. Ve svých dvaadvaceti letech odehrál přes 1500 minut druhé nejvyšší ligy a za své výkony byl po zásluze odměněn. Na začátku června zamíří do Benic u Prahy, kde proběhne reprezentační kemp kategorie U21.

Filip Špatenka po prodělaném zranění postupně nastupoval za B-tým FK Dukla Praha, ke konci ligového ročníku pak nechyběl ani v sestavách dukelského áčka. Dvacetiletý útočník zamíří do Jablonce nad Nisou na reprezentační kemp U20.

Komentář Jiřího Vágnera: "Chtěl bych klukům v první řadě pogratulovat. Je to dobře, že má Dukla Praha opět zastoupení v reprezentaci. Filip Špatenka určitě svoje uplatnění na kempu najde, pokud není zraněný, je jeho kvalita velká. Myslím si, že může být platným členem a přeju mu, aby se prosadil co nejlépe jak v reprezentaci, tak v A-týmu Dukly. Martin si o nominaci svými výkony řekl jednoznačně sám. Jeho hra v jarní části ligy ukázala, že je jedním z tahounů našeho týmu. Zarputilost a to, že nechá na hřišti úplně všechno, je jen důkaz, jaký je to hráč. Vystoupení v kempu jednadvacítek je dalším posunem v kariéře a přeju i jemu, aby se co nejúspěšněji prosadil."

Oběma gratulujeme a přejeme hodně štěstí!