clanek-1
  • Preview k zápasu

  • 20.08.2010

Třinec na Julisce ještě neprohrál. Zdolá ho Dukla tentokrát?

P R A H A - Během posledních tří sezon si odvezl Třinec z Julisky sedm bodů za dvě výhry a remízu. Zvítězí Dukla na čtvrtý pokus? To je první velké lákadlo pátečního duelu. Dalším lákadlem je fakt, že domácí hráči nastoupí poprvé v nové sadě žlutých dresů.

Ještě se krátce vraťme k bilanci domácích zápasů s Třincem. Není právě ideální.

  • Sezona 2007/08: FK Dukla Praha – FK Fotbal Třinec 0:1
  • Sezona 2008/09: FK Dukla Praha – FK Fotbal Třinec 1:1
  • Sezona 2009/10: FK Dukla Praha – FK Fotbal Třinec 0:1

Je tu však jeden fakt, který statistiku vyrovnává: pod trenérem Lubošem Kozlem neprohrála Dukla ještě ani jeden domácí zápas.

Ale přejděme již k představení našeho soupeře. Ten vstoupil do sezony 2010/11 s cílem pohybovat se v horní polovině tabulky. Na to vypsalo vedení slezského klubu i prémie. Hráči je mají slíbeny za umístění do 9. místa i za případný postup. „Za to se nestydíme, každý chce vyhrávat, ale netvrdím, že budeme první, třetí, čtvrtí...“ řekl třinecký trenér Zdeněk Dembinný.

K posunu vzhůru by měly pomoci i letní posily z prvoligových klubů. Do Třince přišli Daniel Rehák z Liberce, Martin Doležal z Olomouce a Martin Surynek z Brna. Zajímavou posilou je i Pavel Karlík, jenž v minulé sezoně pomohl Ústí nad Labem k postupu do ligy osmi góly.

Co se však střílení branek týče, zatím se Třineckým nedaří podle jejich představ. Ve třech zápasech nové sezony dali jeden gól. Jejich poslední duel s Vlašimí skončil 0:0. „Víte, ono je to také o kvalitě hráčů. Když vezmete vlašimského Strnada, tak ten šel do šestnáctky soupeře jako dravec. Také pak rozhoduje kvalita finální přihrávky. A ta nám teď nejde. Těch příčin, proč se nám střelecky nevede, je asi více,“ řekl Zdeněk Dembinný na pozápasové tiskové konferenci.

Nenechte se však zmást, Třinec bude ve druhé lize patřit k silnějším týmům. „Největšími přednostmi Třince jsou zkušenost a konsolidovanost, protože ti hráči už tam jsou delší dobu. Také mají velice nebezpečné útočníky, třeba Nigerijce Onuchukwua. Mají i eventualitu s vysokým útočníkem, kterou naplňuje Doležal, nebo s rychlým hráčem, kterým je Joukl. Uvidíme, jakou zvolí taktiku. Myslím, že budou hrát na brejky,“ řekl Luboš Kozel, kouč Dukly.

V pátečním duelu se Dukla poprvé představí v nové sadě dresů, na níž vládne žlutá barva a zdobí ji červené doplňky. Tvůrci dresů se nechali inspirovat osmdesátými lety, kdy Dukla oblékala podobné soupravy v evropských pohárech. Tehdy zvolili trenéři právě žlutou barvu. Proč? Pod umělým osvětlením totiž byla lépe vidět. Ve čtvrtek se hráči v nových dresech fotili, zanedlouho tak budou ve fanshopu k dostání plakáty, ale i krásné dresy.

Utkání FK Dukla Praha – FK Fotbal Třinec začíná v 17.00 hodin. Nenechte si ho ujít!


Poslední vzájemné střetnutí

FK Fotbal Třinec - FK DUKLA PRAHA 1:2 (1:1)
Branky: 38. Malíř - 8. Hašek, 58. Šiml. Rozhodčí: Býma - Dobrovolný, Adámková. ŽK: Maroši - Svatonský. Diváků: 620.
Třinec: Lipčák - Hrdlovič, Hupka, Kuděla, Byrtus - Malíř, Maroši, Ceplák (70. Hanus), Eismann - Szmek (81. Doležal), Joukl (46. Onuchukwu). Trenér: Neček.
FK Dukla: Rada - Pospíšil (81. Šmíd), Kučera, Vorel, Mičic - Malý (88. Hanousek), Gedeon, Šiml - Hašek, Chigou, Svatonský (72. Antipov). Trenér: Kozel.

Poslední utkání Třince

FK Fotbal Třinec – FC Graffin Vlašim 0:0
Rozhodčí: Možíš - Handlíř, Szarowski. ŽK: Ceplák - Kotyza, Broschinský, Krmpotič. Diváků: 612.
Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Cihlář - Malíř, Rehák, Ceplák, Joukl (76. Hanus) - Doležal (46. Karlík), Onuchukwu (85. Hupka). Trenér: Dembinný.
Vlašim: Toma - Broschinský, Nešpor, Krmpotič, Schuster, Kotyza, Droppa, Jungr, Vebr (62. Průcha) - Boháč (50. Bukač), Strnad (75. Süsser). Trenér: Nádvorník.