• B-tým zápasy

• 14.11.2023

Po velmi dobrém výkonu ztráta zisk bodu s béčkem FC Viktorie Plzeň

V patnáctém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím hřišti na UMT v Satalicích za slunečného počasí hosty z Plzně. FC Viktoria Plzeň B v minulém ročníku ČFL obsadila třetí místo se ziskem 54 bodů, jedenáctá rezerva Dukly Praha získala o třicet osm bodů. V podzimní části před rokem ve 14. kole rezerva Dukly prohrála v Plzni 1:3, když na konečný stav upravoval v poslední minutě J. Štefančin a v jarní části jsme pak v Přední Kopanině na domácím hřišti porazili Viktorii Plzeň 2?1, po poločase 1:1, když střelci branek Dukly byli R. Fojt a Ch. Bačinský. V uplynulém, čtrnáctém, kole Viktorie Plzeň B doma vyhrála nad Slavií Karlovy Vary 2:1 a po čtrnácti kolech byla na šestém místě tabulky ČFL, sk. A se ziskem dvacetidvou bodů, s tříbodovou ztrátou na čtvrtou Povltavskou FA a dvanáctibodovou ztrátou na první S. Hostouň. B-tým Dukly, který ve čtrnáctém kole remizoval na hřišti FK Robstav v Přešticích 2:2, byl po odehraných 14 kolech se ziskem 17 bodů na 9. místě aktuální tabulky ČFL. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu k udržení jejich zápasové praxe a k rozehrání po zranění. V útoku tak vypomohl F. Lehký, navíc z dorostu U-19 vypomohl z lavičky v útoku F. Mikeš, který před dvěma dny v celostátní dorostenecké lize dvěma góly přispěl k porážce FC Slovácko. V kvalitním rychlém a důrazném a oboustranně herně vyrovnaném zápase hraném v tempu, v průměru o rok zkušenější hosté se ujali v samém závěru první půle vedení, které navýšili na rozdíl dvou branek v 66. minutě. Oba góly padly po rychlých útočných akcích. Mladíci Dukly v poslední desetiminutovce po zásluze vyrovnali na konečných 2:2. Do utkání vstoupili aktivněji hosté z Plzně. Běhen první čtvrthodiny zahrávali dva rohové kopy a vystřelili dvakrát na branku Dukly, z toho jednou musel zasahovat brankář L. Gothard. Dukla poprvé vystřelila na branku soupeře ke konci první půlhodinky, když střelcem byl A. Magdi, ale jeho střelu z hranice pokutového území hostující brankář Sváček chytil. Dukla si pak vypracovala i gólovou příležitost, kterou ale na malém vápně zmařil v poslední chvíli záložník Plzně Lörinz. V poslední patnáctiminutovce prvního poločasu byli pak opět aktivnější hosté, kteří v 31. minutě nastřelili v gólové příležitosti ostrou ranou tyč duklácké branky, o dvě minuty později pak opět v další brankové příležitosti plzeňští zakončovali prudkou střelou levého obránce Doubka z 8 metrů jen ¼ metru nad levým vinglem. Dukla kontrovala dvěma rohovými kopy, ale hosté pak udeřili v dvě minuty před přestávkou, když v brakové příležitosti tentokrát nezaváhal hostující levý útočník Vrba a tvrdou ranou z pravé spojky ze 12 metrů nedal šanci brankáři Dukly příležitost zasáhnout a zaslouženě dostal hostující Viktoriány do jednobrankového vedení. Do druhé půle vstoupili aktivněji dukláci, ale po úvodní desetiminutovce opět hosté vysokým presinkem získávali územní převahu, kterou proměnili v 66. minutě po rychlé kombinační akci ve dvougólové vedení, když střelcem druhé branky hostí byl ze 7 metrů levý útočník Krůta. Když pak hosté v 82. minutě neproměnili svoji brankovou příležitost Štauberem, jehož střela z 8 metrů skončila 2 metry vedle, přišlo na řadu pravidlo „nedáš – dostaneš“. Dukla snížila v 83. minutě na 1:2 první brankou Sh. Atsuty v B-týmu Dukly a hned o tři minuty později vyrovnala brankou H. Hübla. V 88. minutě pak dokonce měl na kopačkách vítěznou branku Dukly F. Mikeš, ale jeho ostrou přízemní střelu z 8 metrů hostující brankář Sváček velmi dobrým zákrokem stačil krýt. Dukla tak v podzimní části získala zaslouženě další bod za již devátou remízu a se ziskem 18 bodů si obsadila 9. místo po skončení podzimní části ČFL sk. A.