clanek-1
  • A-tým

  • 05.06.2023

Obránce Jiří Piroch se loučí s Duklou

Sedmadvacetiletému obránci Jiřímu Pirochovi skončila smlouva a na prodloužení se s klubem nedohodl. Kontrakt vypršel i Štěpánu Krunertovi, Ondřeji Rumlovi a Davidu Bredovi. Brankář Jan Čtvrtečka se po hostování vrací zpátky do Sparty. Vedení klubu aktivně jedná o působení dalších hráčů, kteří byli v Dukle Praha letos na hostování nebo jim končí smlouva.

Jiří Piroch přišel do Dukly Praha v roce 2019 a postupně se vypracoval mezi hlavní opory týmu. V uplynulém soutěžním ročníku odehrál na podzim většinu zápasů v základní sestavě, ale na jaře své stálé místo ztratil. Během čtyř sezón naskočil v dresu A-týmu Dukly do 101 utkání a vstřelil šest branek.

Smlouva skončila i třem našim hráčům, kteří minulou sezónu hostovali v ČFL. Prvním z nich je Štěpán Krunert, který zahájil angažmá v Dukle Praha v roce 2018 po přestupu z Bohemians. Třiadvacetiletý záložník naskočil do 50 zápasů prvního týmu Dukly a vstřelil pět branek. Hostoval v Teplicích, Vlašimi a naposledy v Hostouni.

Dále se loučí obránce Ondřej Ruml, jenž přišel do Dukly Praha v červenci 2021 z Vlašimi. Za náš A-tým odehrál 21 utkání a minulou sezónu strávil na hostování v Chlumci nad Cidlinou.

Posledním z této trojice je záložník David Breda. Poprvé se představil v dresu Dukly Praha v sezóně 2018/19, kdy u nás hostoval z Jablonce. K přestupu na Julisku došlo až únoru 2022 z Chrudimi. Minulou sezónu odehrál na hostování v Kolíně.

Konec uplynulé sezóny znamenal i konec hostování pro brankáře Jana Čtvrtečku. Třiadvacetiletý gólman Sparty Praha rozložil zápasové starty mezi naše dva týmy, za A-tým odchytal pět utkání a za B-tým čtyři zápasy.

Všem hráčům děkujeme za předvedené výkony a přejeme mnoho úspěchů do další kariéry!